$
תעשייה ופיננסים

סיטיגרופ היכה את תחזיות הרווח וההכנסות; יפטר מאות עובדים

הבנק רשם ברבעון הראשון רווח נקי מתואם של 1.23 דולר למניה על הכנסות של 20.1 מיליארד דולר - מעל ציפיות האנליסטים

שירות כלכליסט 15:2614.04.14

סיטיגרופ רשם ברבעון הראשון רווח נקי של 3.9 מיליארד דולר, 1.23 דולר למניה, לעומת 3.8 מיליארד דולר, 1.29 דולר למניה, בתקופה המקבילה אשתקד. כך עולה מהדו"חות שפרסם הבנק לפני תחילת המסחר בוול סטריט. הרווח המתואם עמד על 1.3 דולר למניה - מעל לציפיות האנליסטים. מניית הבנק עולה ב-2% בטרום מסחר בוול סטריט.

 

הכנסות הבנק עמדו על 20.1 מיליארד דולר ברבעון ראשון - ירידה של 1% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. אנליסטים ציפו כי סיטי ירשום רווח של 1.15 דולר למניה על הכנסות של 19.5 מיליארד דולר.

 

מוקדם יותר היום פורסם כי סיטיגרופ יקצץ 200-300 משרות, כ-2% מכוח העבודה העולמי שלו. בין המפוטרים - סטיב פרינס, האח הצעיר של צ'רלס פרינס.

 

 

מנכ"ל סיטי, מייקל קורבט מנכ"ל סיטי, מייקל קורבט צילום: בלומברג

 

הפדרל ריזרב דחה ב-26 במרץ את בקשת סיטיגרופ להגדיל את הדיבידנדים שהוא מחלק ולבצע רכישות נוספות של מניות. זו היתה הפעם השנייה בתוך שנתיים שהבנק המרכזי נוקט נגד סיטי צעד כה חריף. ההחלטה הקודמת שניתנה ב-2012 פגעה קשות במעמדו של המנכ"ל הקודם, ויקראם פאנדיט, ותרמה בסופו של דבר לסילוקו מהתפקיד.

 

 

מנכ"ל סיטי מייקל קורבט הביע אכזבה עמוקה בתגובה להודעת הבנק המרכזי, והבהיר כי למרות ההחלטה, הבנק ימשיך לשלם דיבידנד על פי המתווה הקיים של 1 סנט למניה ברבעון, וכן ימשיך בתוכנית הרכישה העצמית של מניותיו בהיקף של 1.2 מיליארד דולר. הבנק ביקש לעבור לדיבידנד רבעוני של 5 סנט למניה ולהגדיל את היקף הרכישה העצמית ל-6.4 מיליארד דולר - אך בקשה זו, כאמור, לא אושרה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x