$
חברה וסביבה

החקיקה האוסטרלית מבריחה את יצרני הסיגריות

פיליפ מוריס הודיעה כי החליטה לסגור את המפעל האוסטרלי שלה ולהפסיק את ייצור הסיגריות במדינה עד סוף השנה. הסיבה: החקיקה החריפה נגד עישון

שירות כלכליסט 00:0003.04.14

יצרנית הסיגריות האמריקאית פיליפ מוריס הודיעה אתמול כי החליטה לסגור את המפעל האוסטרלי שלה ולהפסיק את ייצור הסיגריות במדינה עד סוף השנה. הסיבה לסגירה היא החקיקה החריפה נגד עישון במדינה, שלדברי החברה מגבילה את הזדמנויות היצוא שלה. החקיקה נגד עישון באוסטרליה נחשבת למתקדמת ולחמורה בעולם.

 

"ההזדמנויות שלנו ליצוא מוגבלות על ידי הרגולציה של הממשלה האוסטרלית, והמפעל שלנו פועל במחצית מהיכולת שלו", אמר לרויטרס ג'ון גלדהיל, מנהל הייצור של פיליפ מוריס באוסטרליה, ניו זילנד והפסיפיק.

 

סיגריות מרלבורו סיגריות מרלבורו צילום: בלומברג

 

המפעל בעיר מלבורן פועל כבר 60 שנה, והיה המפעל הראשון שפיליפ מוריס פתחה מחוץ לארה"ב. בשנים 2006–2009 השקיעה בו החברה כספים רבים במטרה לענות על הביקוש הגובר של השוק האסייתי. ואולם ב־2009 נאלצה החברה להחליף את נייר הייצור שלה כתוצאה מהחקיקה האוסטרלית, מה שהשפיע על טעם הסיגריות ופגע במכירות באסיה.

180 עובדים יפוטרו כתוצאה מסגירת המפעל. החברה תמשיך להעסיק 550 עובדים אוסטרלים במכירות ומסחר. את ייצור הסיגריות באזור הפסיפי תעביר פיליפ מוריס לדרום קוריאה.

 

חברת פיליפ מוריס נוסדה ב־1835 בארה"ב, והפכה מאז ליצרנית הסיגריות הגדולה בעולם. היא בעלת השליטה ב־16% מהשוק העולמי (מחוץ לארה"ב), ומחזיקה ב־7 מתוך 10 מותגי הסיגריות המובילים בעולם ובהם מרלבורו, הראשון ברשימה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x