$
בשולי החדשות

גאפ העלתה את שכר המינימום; כמחווה - אובמה קפץ לשופינג

הנשיא הגיע לחנות בניו יורק ורכש בה פריטים עבור אשתו ובנותיו ב-150 דולר, זאת לאחר שהרשת העלתה את שכר המינימום לצוותי החנויות שלה. אובמה מנסה להגדיל את התמיכה בקריאתו להעלות את שכר המינימום ל-10.10 דולרים לשעה

שירות כלכליסט 12:0613.03.14

הנשיא אובמה ביקר השבוע בחנות גאפ בניו יורק ורכש בה פריטים ב-150 דולר עבור אשתו מישל ובנותיו. כך מדווח אתר מרקט ווטץ'.

 

הנשיא הגיע לחנות כמחווה לרשת גאפ שהחליטה להעלות את שכר המינימום לצוותי החנויות שלה. אולם,"מסע" השופינג של אובמה בניסיון להגדיל את התמיכה בקריאתו להעלות את שכר המינימום מ-7.25 דולר לשעה ל-10.10 דולרים לשעה, לא שינה את גישתן של רוב הקמעונאיות. חרף החלטתה של גאפ להעלות ל-65 אלף מעובדיה את המשכורת, רוב הקמעונאיות עומדות מהצד ומחכות לראות כיצד יתפתח הדיון הציבורי בעניין.

 

ברק אובמה בוחר בגדים ברק אובמה בוחר בגדים צילום: איי פי

 

על פי ג'ון גרהם, פרופסור לפיננסים באוניברסיטת דיוק "היכן ש-10 דולר מהווים שיפור ניכר לאלו שיש להם עבודה, הרי שההשפעה של המהלך על רמת התעסוקה תהיה גדולה מאד. למעסיקים יהיה קל יותר לעכל העלאה צנועה יותר ל-8.50 דולר". גרהם אומר שישנם כבר מדינות כגון קליפורניה ואורגון שבהן שכר מינימום כבר עומד על 8.50 דולר לשעה אך עדיין אין מדינות המשלמות 10 דולר לשעה.

 

נכון ל-2012 ישנם בארה"ב 3.55 מיליון עובדים, או 4% המרוויחים שכר מינימום או פחות מכך – זאת מתוך 75.28 מיליון עובדים המקבלים משכורת לפי שעה. במגזר הקמעוני יש 561 אלף עובדים המשתכרים שכר מינימום או פחות מכך. זהו אחד הענפים עם המספר הרב ביותר של עובדים עם שכר מינימום, כך על פי סקר של משרד התעסוקה האמריקאי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x