$
חברה וסביבה

דיסני תקצץ המימון לצופים במחאה על שאינה מעסיקה הומואים

בכך מצטרפת ענקית הבידור לחברות גדולות נוספות כמו לוקהיד מרטין, קטרפילר, מרק, אינטל ו-UPS שניתקו עצמן מתנועת הצופים האמריקאית מאותה סיבה

שירות כלכליסט 12:5003.03.14

חברת וולט דיסני תקצץ את המימון שהיא מעבירה לתנועת הצופים האמריקאית החל מ-2015, זאת בשל מדיניות התנועה שאינה מוכנה להעסיק מדריכים הומואים.

 

דיסני אינה מעבירה כספים ישירות לתנועה אלא באמצעות תוכנית VoluntEARS. היא מאפשרת לעובדים שלה להתנדב בתמורה לתרומות במזומן לארגוני צדקה שונים. אולם לפי החלטת וולט דיסני העובדים המתנדבים לא יוכלו לתרום יותר את כספי ההתנדבות שלהם לתנועת הצופים האמריקאית, אבל יוכלו להמשיך ולהתנדב בתנועה.

 

לפי ההנחיות של דיסני, לא ניתן לתרום כספים לקבוצות "שמפלות במתן שירותים בצורה לא חוקית או כזו שאינה תואמת למדיניות של דיסני על בסיס גזע, מין, דת, לאום, מצב אישי, יכולת פיסית או נטייה מינית".

 

אחד ממצעדי הגאווה בניו יורק (ארכיון) אחד ממצעדי הגאווה בניו יורק (ארכיון) צילום : איי אף פי

 

בצופים אמנם הסירו אשתקד את האיסור על השתתפות של נוער גאה, אך הם עדיין לא מוכנים לקבל מדריכים

הומואים.

 

הארגון 'צופים למען שוויון' (Scouts for Equality), שפועל לסיום האפליה בתוך תנועת הצופים האמריקאית, שיבח את ההחלטה של דיסני. מהארגון נמסר כי בכך מצטרפת ענקית הבידור לחברות גדולות נוספות כמו לוקהיד מרטין, קטרפילר, מרק, אינטל ו-UPS שסיימו את ההתקשרות שלהן עם תנועת הצופים האמריקאית בשל המדיניות שלה.

 

בתגובה נמסר מהצופים: "אנחנו מאמינים שלכל ילד מגיעה ההזדמנות להיות חלק מחוויית הצופים, ואנחנו מאוכזבים מההחלטה מכיוון שהיא תשפיע על היכולת שלנו לשרת את הילדים", ציין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x