$
המזרח התיכון

האופוזיציה בירדן זועמת על יבוא הגז מישראל; "נעיצת סכין בגב"

כשבוע לאחר חתימת החוזה עם שותפות הגז תמר, גינתה האופוזיציה הירדנית את המהלך ודרשה לבטלו; חברי פרלמנט אף קראו לביטול הסכם השלום עם ישראל בשל הקריאות למימוש הריבונות הישראלית בהר הבית

דורון פסקין 17:3626.02.14
מפלגת האופוזיציה הראשית בירדן, "חזית העבודה האסלאמית", גינתה אמש (ג') את ההסכם שנחתם לפני שבוע לייבוא גז מישראל עבור שתי חברות מירדן. המפלגה, הנחשבת לזרוע הפוליטית של "האחים המוסלמים", דרשה מהממשלה לבטל את החוזה שנחתם עם שותפות הגז הטבעי תמר למכירת גז למפעלי פוטאש בירדן, כמו גם את הסכם השלום עם ישראל, עקב הדיונים בכנסת על הצורך במימוש הריבונות בהר הבית.

בהודעה שפרסמה המפלגה באתר האינטרנט שלה נכתב כי היא מגנה את האחראים לחתימת ההסכם הזה וגורלם יהיה נתון "ביד אללה שזועם על כל קשר עם האויבים". עוד נכתב כי ההסכם ליבוא הגז הוא בגדר "נעיצת סכין" בגב הסוגיה הפלסטינית. המפלגה קראה לאזרחי ירדן לצאת ולהפגין נגד העסקה המבוססת על גז, "שנגזל מלבנון, ממצרים ומפלסטין".

 

עבדאללה מלך ירדן (במרכז). אינו צפוי לבטל את ההסכם עם ישראל עבדאללה מלך ירדן (במרכז). אינו צפוי לבטל את ההסכם עם ישראל

 

הודעת הגינוי של האופוזיציה מגיעה, כאמור, נוכח קריאות של חברי פרלמנט לבטל את הסכם השלום עם ישראל וגירוש השגריר הישראלי מעמאן, על רקע הקריאות למימוש הריבונות הישראלית בהר הבית. עם זאת, פרשנים פוליטיים בירדן מעריכים כי בסופו של דבר המלך הירדני, שבידיו ההחלטה, לא יפנה למהלך נוקשה של ביטול ההסכם או גירוש השגריר.

 

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il
בטל שלח
    לכל התגובות
    x