חברה וסביבה

ארה"ב: החנויות בקולורדו מכרו מריחואנה ב־5 מיליון דולר בתוך שבוע

אחד מבעלי החנויות: "מאז שאפשר למכור מריחואנה באופן חוקי - כל יום הוא המוצלח ביותר שהיה לי אי-פעם מבחינה עסקית"

סוכנויות הידיעות 20:1408.01.14

החנויות לממכר מריחואנה במדינת קולורדו בארה"ב שלשלו לקופתן יותר מ־5 מיליון דולר בשבוע הראשון מאז הפכה מכירת הסם לחוקית - על כך דיווח היום אתר החדשות ההאפינגטון פוסט.

 

בתחילת השנה האזרחית הנוכחית הפכה קולורדו למדינה הראשונה בארה"ב שמתירה מכירת מריחואנה ללא צורך במרשם רופא למבוגרים מעל גיל 21. בקולורדו מעריכים שהסחר החוקי במריחואנה בתחומיה יגלגל השנה 600 מיליון דולר ויניב לקופת המדינה הכנסות של 70 מיליון דולר ממסים.

 

חנות למכירת מריחואנה בקולורדו חנות למכירת מריחואנה בקולורדו צילום: איי פי

 

על פי הדיווח בהאפינגטון פוסט, ב־1 בינואר, היום הראשון שבו הותרה מכירת מריחואנה בקולורדו, רשמו החנויות המתמחות בכך הכנסה כוללת של יותר ממיליון דולר. מדינת קולורדו העניקה רישיון למכירת מריחואנה ל־37 חנויות במדינה. אנדי וויליאמס, המפעיל חנות מסוג זה בעיר דנבר, אמר להאפינגטון פוסט כי "מאז שאפשר למכור מריחואנה באופן חוקי - כל יום הוא המוצלח ביותר שהיה לי אי-פעם מבחינה עסקית".

 

לפי החוק, במדינת קולורדו יכולים תושבי המדינה לרכוש כאונקיה אחת (כ־30 גרם) של מריחואנה בעסקה אחת, בעוד תיירים במדינה יכולים לרכוש רבע אונקיה (כ־7 גרם). החנויות הגדולות יותר במדינה דיווחו על מכירת מריחואנה במשקל כולל שנע סביב 100 ק"ג בשבוע הראשון של 2014, ואילו חנויות קטנות יותר דיווחו על מכירה במשקל כולל של חצי מהכמות.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x