בשולי החדשות

יש לכם 80 מיליון דולר מיותרים? תוכלו לרכוש מטוס מנהלים על-קולי

חברת ספייק מתכננת להשיק עד סוף 2018 מטוס מנהלים יוקרתי ל-18 נוסעים. טיסה מניו יורק ללונדון תימשך רק 4 שעות

סוכנויות הידיעות 22:0031.12.13

גם עבור אנשי עסקים מיליארדרים, טיסה של 16 שעות מלוס אנג'לס לטוקיו, היא ארוכה מאוד. לעומת זאת, המטוס ספייק אירוספייס S-512, מבטיח לקצר בחצי את זמן הטיסה, זאת בתמורה ל-80 מיליון דולר. המטוס אמור להתחיל לטוס עד סוף 2018. 

הצוות בספייק שעובד על המטוס מורכב ממהנדסים לשעבר באיירבוס, בומבריידר וגולפסטרים, יחד עם מספר יזמים ומשקיעים, שהציבו לעצמם למטרה ליצור את המטוס העל-קולי הפרטי הראשון בעולם.

 

המטרה שלהם היא ליצור מודל חדש של מטוסי מנהלים, שיכולים להגיע למהירות שיוט של 1.6 מאך (1,960 קמ"ש) ומהירות מרבית של 1.8 מאך (2,204 קמ"ש). תיאורטית במהירויות הללו המטוס יוכל לטוס מניו יורק ללונדון בתוך פחות מ-4 שעות. המטוס היוקרתי יוכל להטיס עד 18 נוסעים.

 

המטוס המתוכנן (הדמיה) המטוס המתוכנן (הדמיה)

 

 

בספייק מתמקדים בטיסות בינלאומיות ולא בטיסות מקומיות בארה"ב, משום שמנהל התעופה האמריקאי (FAA) אוסר על טיסות על-קוליות מעל ליבשה. עם זאת בואינג, לוקהיד מרטין ואפילו נאס"א מחפשים דרכים לתכנן מחדש מטוסים על-קוליים כדי להפחית את הבום בעת שבירת מהירות הקול, בינתיים ללא הצלחה.

 

ספייק אינה חברה הראשונה שמבטיחה מטוס על-קולי. ב-2009 הכריזה חברת אריון (Aerion) על תוכניות לייצר מטוס מנהלים על-קולי עם 12 מושבים, שגם הוא אמור היה לעלות 80 מיליון דולר. המטוס תוכנן להיות מוכן ב-2015.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x