$
תעשייה ופיננסים

דויטשה בנק יוצא משוק הסחורות, אך ימשיך להחזיק במדדי אנרגיה

הבנק בגרמני יפסיק לסחור בחקלאות, מתכות יסוד, פחם וברזל. לטענת הבנק, הסיבה למהלך נובעת מהלחץ המתגבר מצד הרגולטורים

שירות כלכליסט 22:1206.12.13

דויטשה בנק, שנחשב בין השחקנים הפיננסיים המובילים בתחום הסחורות, הודיע אתמול  כי יפסיק לסחור באנרגיה, חקלאות, מתכות יסוד, פחם וברזל, אך ישמור על המסחר במתכות יקרות ובמספר מוגבל של נגזרים פיננסים.

 

לטענת הבנק, הסיבה למהלך נובעת מהלחץ המתגבר מצד הרגולטורים. להערכת מומחים בתעשייה, האסטרטגיה הזו תסייע לבנק הגרמני להרוויח עמלות ולשמור על קשרים עם המשקיעים הגדולים.

 

דויטשה בנק דויטשה בנק צילום: בלומברג

 

"עלינו להבחין פה בין מדדי הסחורות שהם שירותים המייצרים עמלות, במסגרתם הבנקים מרוויחים על השקעות שבוצעו בשם הלקוחות, מבלי לרשום סיכונים במאזנים שלהם", מסביר אדם סרחאן, נשיא חברת הייעוץ הפיננסית סרחאן קפיטל בניו יורק. "זה כמו כביש אגרה שהם גובים כסף בכל פעם שלקוח בסחורות נוסע בו".

 

על פי הנתונים של רויטרס, דויטשה בנק מחזיק בשבעה מוצרים לפחות של קרנות שסוחרות בסחורות, כשהשווי הכולל של הנכסים שלהם עמד בסוף אוקטובר על 8.8 מיליארד דולר. "הלקוחות בקרנות הללו הם בדרך כלל משקיעים מוסדיים שעובדים עם הבנק גם בתחומים אחרים", מוסיף אליוט גלר מקור קומדיטי מנג'מנט בקונטיקט.

 

סרחאן מחזק את דבריו, ומאמין כי היציאה מתחום הסחורות אינה סופית. "כרגע אנחנו חווים סביבת רגולציה נוקשה ביותר בתחום הסחורות. אבל זה יכול להשתנות, וכשזה יקרה הבנקים יעדיפו להיות עדיין קשורים במידה מסוימת לעסקי הסחורות כדי לשוב למשחק במהירות".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x