$
בשולי החדשות

בלוקבסטר סוגרת את סניפיה בארה"ב; 2,800 עובדים יפוטרו

בלוקבסטר תסגור את 300 סניפיה הנותרים בארה"ב וכן את פעילות ההפצה המדוורת שלה עד תחילת 2014. "הביקוש מתמקד בהפצה דיגיטלית"

סוכנויות הידיעות 15:2007.11.13

בלוקבסטר מתכוונת לחסל את פעילותה הקמעונית בארה"ב וכן את פעילות ההפצה המדוורת שלה עד תחילת 2014, כך על פי הצהרה לעיתונות שפרסמה ביום רביעי חברת האם, DISH Network.

בהצהרה הודיעה DISH שאמנם בלוקבסטר תסגור את "300 סניפי הקמעונות הנותרים שלה בארה"ב אך חנויות הפועלות בזיכיון או ברישיון יוותרו פעילות".

 

סניף של בלוקבסטר שנסגר סניף של בלוקבסטר שנסגר צילום: איי פי

 

בהצהרה נאמר: "זוהי לא החלטה קלה, אך הביקוש בקרב הצרכנים בבירור מתמקד יותר ויותר בהפצה דיגיטלית", כתב נשיא ומנכ"ל DISH ג'וזף קלייטון. "חרף סגירתם של הסניפים הפיזיים של מערך ההפצה שלנו, אנו עדיין סבורים שיש במותג בלוקבסטר ערך, ואנו מצפים למנף ערך זה תוך הרחבת המוצרים הדיגיטליים שאנו מציעים".

 

במסגרת המהלך יישלחו 2,800 עובדים הביתה. יריבותיה מתחום הקמעונות הדיגיטלית כמו אמזון, נטפליקס, ואפל נוגסות כבר שנים רבות בנתח השוק של בלוקבסטר, שהייתה בעבר שם נרדף לקלטות סרטי הווידיאו הביתיות.

 

ב-2010 הגישה בלוקבסטר בקשה לפשיטת רגל והייתה אמורה למסור את השליטה לקונצרן משקיעים בראשות קארל אייקהן, אך אלו לא הגיעו להסכמה לגבי התוכנית העסקית. לאחר מכירות חלשות בעונת החגים, ב-2011, הועמדה החברה למכירה.

 

ב-2011 כתב אייקהן במכתב ל-Harvard Business Review "בלוקבסטר הייתה ההשקעה הגרועה ביותר שעשיתי בימי חיי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x