$
בשולי החדשות

בלונדון מתלוננים: מטוסי אל על מרעישים

על פי דו"ח חדש דורגה אל על במקום ה-49 בכמות הרעש של מטוסיה, כשהיא עוקפת רק את LOT הפולנית. החברה הנחשבת לשקטה במיוחד היא בריטיש איירוויז

סוכנויות הידיעות 16:0106.11.13
הטיסות הקצרות של חברת בריטיש איירוויז נחשבות לשקטות ביותר בשדה התעופה האנגלי הית'רו, כך עולה מדו"ח שדירג לראשונה 50 חברות תעופה בהית'רו לפי כמות הרעש של המטוסים שלהן. מנגד, אל על דורגה במקום ה-49 והלפני אחרון. לפי הדו"ח החברה היחידה שמרעישה יותר ממנה היא LOT הפולנית.

 

שירות הטיסות המקומיות של וירג'ן אטלנטיק דורג שני, ואחריו דורגה חברת התעופה האירית אייר לינגוס. אמריקן איירליינס וקוונטס האוסטרלית סוגרות את החמישייה הראשונה של הטיסות השקטות ביותר. אחריהן מדורגות אמירייטס, יונייטד דלתא, KLM ולופטהנזה.

 

מטוס אל על מטוס אל על

 

הדירוג התבסס על שישה קריטריונים הנוגעים לרעש, והמדידות נערכו בין יולי וספטמבר. הדו"ח זכה לתמיכת קבוצה שיצאה בקמפיין נגד הרעש. "זהו צעד חיובי בדרך לשיפור אקלים הרעש", הסביר יו"ר הקבוצה ג'ון סטיוארט.

 

דירוג המטוסים השקטים הוא חלק מתוכנית להפחתת הרעש שבה פצחו בשדה התעופה ב-2011, בעקבות חוק אירופי חדש.

 

מחקר שפורסם בחודש שעבר בכתב העת בריטיש מדיקל ובדק את 3.6 מיליון תושבים המתגוררים בסמוך לנמל התעופה הית'רו, מצא כי באזורים שסובלים מרמות גבוהות יותר של רעש ממטוסים ישנה סבירות גבוהה יותר שהתושבים יחטפו שבץ או יחלו במחלת לב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x