$
המזרח התיכון

"יפורק ארגון האחים המוסלמים במצרים"

הממשל המצרי מגיב בתקיפות לניסיון ההתנקשות בשר הפנים: עיתון ממסדי דיווח כי הממשלה החליטה לפרק את התנועה ששלטה בקהיר, אבל לאחר מכן הודעה זו הוכחשה. אם אכן הארגון יפורק, המהומות עלולות להתחדש

ynet 12:2806.09.13
החלטה דרמטית של הממשל המצרי החדש, שעלולה להוביל לחידוש העימותים מול תומכי הנשיא המודח מוחמד מורסי : ממשלת מצרים החליטה הבוקר (יום ו') לפרק את ארגון האחים המוסלמים. כך נכתב בעיתון "אל-אחבאר", שם צוין כי ההודעה על פירוק האחים המוסלמים כעמותה תוכרז רשמית בשבוע הבא. עם זאת, שעה קלה לאחר מכן דווח ברשת סקיי בערבית כי הממשלה מצרית הכחישה כי החליטה לפרק את ארגון האחים המוסלמים.

 

"החלטתו של השר כבר התקבלה, והיא תוכרז במסיבת עיתונאים בתחילת השבוע הבא", אמר האני מהני, דוברו של השר לסולידריות חברתית - לפני ההכחשה. ההחלטה, אם אכן התקבלה, מתייחסת לעמותה ללא כוונת רווח שפתחו האחים המוסלמים במרס האחרון, בתגובה לתביעה שבה נטען כי אין לתנועה מעמד חוקי. האחים המוסלמים הוקמו כתנועה ב-1928, וב-1954 הוצאו מחוץ לחוק על ידי הצבא ששלט אז במדינה.

 

הפגנות במצרים הפגנות במצרים צילום: איי פי

 

 

ההודעות הסותרות על פירוק התנועה ששלטה במצרים עד לפני כמה חודשים מגיעות יממה לאחר ניסיון ההתנקשות בשר הפנים. השר, הגנרל מוחמד איבראהים, שרד את הפיצוץ ואמר: "התקיפה נגד השיירה שלי איננה הסוף, אלא רק תחילתו של גל טרור".

 

השכונה שבה התפוצצה מכונית התופת אתמול מזוהה עם גרעין התמיכה של ארגון האחים המוסלמים והזרמים האיסלאמיסטיים. גורם ביטחוני מצרי האשים שעה קלה לאחר אותו פיגוע כי גורמי ג'יהאד איסלאמיסטיים נטלו חלק בניסיון ההתנקשות בשר.

 

היום שוחח העיתון הממסדי "אל-אהראם" עם מומחי ביטחון במצרים, שהאשימו את חמאס, האחים המוסלמים ואל-קאעידה במעורבות בניסיון ההתנקשות בשר הפנים. זו הייתה הפעם הראשונה מאז ההפיכה שנעשה ניסיון לפגוע בבכיר במשטר המצרי - וכעת ככל הנראה הגיעה התגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x