$
המזרח התיכון

התעלומה נפתרה: ישראל ירתה טיל "אנקור"

רוסיה איתרה את השיגור וישראל נאלצה להודות: ירינו טיל מטרה "אנקור" מהים התיכון. הניסוי שנערך ב-9:15 ואותר במכ"ם הרוסי דקה אחר כך הוכתר בהצלחה. האמריקאים מעורבים בו

ynet 13:3303.09.13

זמן קצר לאחר הודעת רוסיה על איתור שיגור שני טילים בליסטיים ממרכז הים התיכון אל מזרח הים התיכון, פרסם בצהריים (יום ג') משרד הביטחון הודיע שהשלים בהצלחה ניסוי ירי של טיל מטרה "אנקור". טיל זה משמש בין היתר כטיל מטרה של מערכת ה"חץ". לפי ההודעה, הניסוי נערך בשיתוף פעולה עם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים (MDA).

 

הרוסים ציינו שאיתרו את השיגור בשעה 9:16 שעון ישראל, ואילו בהודעת משרד הביטחון נאמר שהניסוי נערך ב-9:15. עוד נמסר כי הניסוי מוגדר כמוצלח ובמהלכו עקבו המכ"מים אחר טיל המטרה. הניסוי בוצע בים התיכון ומשדה ניסוי בבסיס חיל האוויר במרכז הארץ.

 

 

טיל אנקור טיל אנקור צילום: דוברות משרד הביטחון

 

 

הטיל שוגר ממטוס קרב של חיל האוויר במרכז הים התיכון. מנהלת "חומה" במשרד הביטחון היא שאחראית לניסוי, ופועלת במסגרת המנהל למחקר, פיתוח אמל"ח ותשתית טכנולוגית (מפא"ת) במשרד.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בטקס חנוכת פארק היי-טק בבאר שבע למצב באזור ואמר ש"הביטחון לובש צורה חדשה והעולם משתנה. אנחנו צריכים לדאוג לביטחון שלנו. זהו דבר שמאתגר אותנו כי המציאות סביבנו משתנה. אני רוצה לומר לכל מי שרוצה לפגוע בנו - לא כדאי".

 

בהודעה דרמטית של משרד ההגנה הרוסי נמסר מוקדם יותר כי אנשיו זיהו שיגור של שני טילים ממרכז הים התיכון אל מזרח הים התיכון. לפי ההודעה, "מערכת ההתרעה מפני טילים שממוקמת בעיר ארמוויר בדרום-מערב רוסיה איתרה את שיגור שני הטילים הבליסטיים בשעה 10:16 דקות שעון מוסקבה".

 

משרד ההגנה במוסקבה מסר כי שר ההגנה סרגיי שויגו עדכן את הנשיא ולדימיר פוטין בפרטי האירוע. סוכנויות הידיעות ברוסיה לא מסרו מי ביצע את שיגור הטילים ואם הם פגעו במטרה מסוימת. שגרירות רוסיה בסוריה מסרה כי אין כל סימן למתקפת טילים או לפיצוצים ועל פי דיווח ברשת "אל-מנאר" הלבנונית, מערכות ההתרעה של צבא סוריה לא הבחינו בטילים ששוגרו בסמוך לשטח המדינה.

 

נוכח המתיחות הביטחונית סוריה, מיהרה שגרירות רוסיה בדמשק להודיע כי אין כל סימן למתקפת טילים או לפיצוצים בבירה לאחר איתור שיגור הטילים על ידי מערכת ההתרעה הרוסית. מקור בדמשק מסר כי הטילים שאותרו על ידי המערכת הרוסית נפלו לים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x