בשולי החדשות

תביעה בסך 40 מיליון דולר נגד טראמפ על הטעיית תלמידים באוניברסיטה שהקים

התובע הכללי של מדינת ניו יורק טוען כי איל הנדל"ן לא עמד בהבטחתו להפוך את תלמידי "אוניברסיטת טראמפ" לעשירים וכי לא סיפק להם תוכניות התמחות כמובטח

סוכנויות הידיעות 15:5925.08.13

התובע הכללי של מדינת ניו יורק הגיש שלשום תביעה נגד דונלד טראמפ בגובה 40 מיליון דולר, בטענה כי איל הנדל"ן היה שותף בניהול "אוניברסיטת טראמפ" הכושלת שהבטיחה להפוך את תלמידיה לעשירים אך במקום זאת גרמה להם להוציא עשרות אלפי דולרים על סמינרים לא מקצועיים ולא סיפקה להם תוכניות התמחות כמובטח. 

לפי התובע הכללי אריק שניידרמן, 5,000 תלמידים שילמו כ־35 אלף עבור הסמינר במחשבה כי לכל הפחות ייפגשו עם טראמפ. זאת על סמך מודעות פירסום בכיכובו. במקום זאת, כל שקיבלו היה צילום שלהם ליד תמונה בגודל טבעי של איל הנדל"ן, כוכב סדרת הריאליטי "המתמחה". לפי התובע, המוסד הלימודי פעל ללא רישיון בשנים 2011-2005.

 

דונלד טראמפ דונלד טראמפ צילום: בלומברג

 

התביעה טוענת בנוסף כי טראמפ הטעה תלמידים לגבי תכני השיעורים. במודעות הפירסום נאמר, למשל, כי טראמפ בחר בעצמו את המרצים וכי התלמידים אמורים ללמוד "שיטה מיוחדת של השקעות בנדל"ן". עם זאת, טראמפ לא בחר אפילו מרצה אחד מבין המרצים ולא הרכיב את תוכנית הלימודים של אף אחד מהקורסים.

 

"לאיש, ולא משנה עד כמה עשיר או מפורסם, אין את הזכות להונות אנשים שמרוויחים את כספם בזיעת אפיהם", אמר שניידרמן. "מי שעושה זאת, צריך לתת על כך את הדין".

 

התביעה גובשה לאחר שעשרות תלמידים התלוננו בפני רשויות ניו יורק, טקסס, פלורידה ואילינוי על המוסד הלימודי.

 

פרקליט מטעם טראמפ הכחיש את ההאשמות ואמר כי נכתבו 11 אלף הערכות על בית הספר על ידי בוגריו וכי 98% מביניהם כתבו כי היו "מאוד מרוצים" מהקורס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x