$
תעשייה ופיננסים

פרשת מות המתמחה: "להפסיק להעביד בפרך הצעירים בבנקים"

ביקורת בבריטניה על הבנקים; מומחה: "מעסיקים דוחקים אנשים צעירים לקצה גבול יכולתם עד כדי סכנה לבריאותם"

סוכנויות הידיעות 20:1122.08.13

בבריטניה גוברות הקריאות לשנות את תרבות ההעסקה של אנשי צוות צעירים בסיטי של לונדון בעקבות מותו של מתמחה בן 21 בבנק אוף אמריקה, כך מדווח "הפייננשל טיימס".

 

מוריץ ארהרט, גרמני שהתמחה בסניף בנק אוף אמריקה בלונדון, נמצא בשבוע שעבר ללא רוח חיים במקלחת בדירתו. הידיעה עוררה סערה גדולה ברשתות החברתיות ובתקשורת בבריטניה על רקע דיווחים שארהרט חווה התקף אפילפסיה לאחר שעבד שלושה לילות ברציפות. דובר הבנק אישר את דבר מותו של הצעיר הגרמני, סטודנט לתואר ראשון, אך הצהיר כי טרם נקבעה סיבת המוות.

 

ארהרט כתב בבלוג שלו שהוא "תחרותי ושאפתן מאוד", מפני שמשפחתו תמיד ציפתה ממנו להצטיין בכל מעשיו. הוא מת בשבוע השישי מתוך שבעת שבועות ההתמחות, שבגינם קיבל שכר של 2,700 ליש"ט.

 

מוריץ ארהרט, המתמחה שמת מוריץ ארהרט, המתמחה שמת

 

Intern Aware, עמותה שנועדה לשפר את תנאי העבודה של המתמחים, מתחה ביקורת על תרבות ההעסקה הרקובה בבנקי ההשקעות בסיטי, שנוהגים להעביד מתמחים 100 שעות בשבוע במהלך חופשות הקיץ. בן ליונס, אחד ממייסדי העמותה, אמר כי חייבים להשתנות "תרבות ההעסקה וניהול כוח האדם, כך שעובדים יוערכו לא על פי מספר שעות העבודה, אלא על פי איכות העבודה שהם מספקים".

 

כריס רובאק, מרצה ב־Cass Business School, שעבד בתפקידים בכירים בתחום משאבי האנוש בבנקים בינלאומיים, אמר כי מספר השעות המוגזם שעובדים הצעירים בסיטי הוא בעיה הולכת וגדלה. "אנשים נואשים להשיג עבודה, בין שמתוך אמביציה ובין שבשל שוק התעסוקה המקרטע. חלק מהמעסיקים מנצלים את העובדה הזאת ודוחקים אנשים צעירים לקצה גבול יכולתם עד כדי סכנה לבריאותם".

 

לדבריו, התנאים החמירו מאז המשבר הכלכלי, מאחר שבנקים רבים צמצמו את כוח האדם. לדבריו, למנהלים יש "אחריות מוסרית וחוקית" לוודא שעובדים לא יתאמצו מעבר ליכולתם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x