$
תעשייה ופיננסים

לאחר 99 שנות פעילות: מריל לינץ' נמצאת על סף פירוק

בנק אוף אמריקה, שרכש את פירמת ההשקעות לפני כארבע שנים, מתכנן להעביר אליו את כל חובותיה - ובכך היא תחדל מלהתקיים כיישות משפטית; עם זאת הבנק מתכוון להמשיך ולעשות שימוש בשם המותג

בלומברג 15:2317.08.13

מריל לינץ', ענק הבנקאות האמריקאי, עשוי לחדול מלהתקיים כיישות משפטית לאחר 99 שנות פעילות, וזאת כארבע שנים לאחר שנרכש על ידי בנק אוף אמריקה. עם זאת, ימשיך הבנק לעשות שימוש בשם המותג של מריל לינץ' עבור פעילות הקמעונות וההשקעות.

 

ככל הנראה, יבוצע המהלך כבר ברבעון הרביעי של השנה, על פי דו"ח בורסאי של הבנק; במסגרת זו, יועברו כל התחייבויותיו וחובותיו של מריל לינץ' לבנק אוף אמריקה.

 

מריל לינץ' מריל לינץ' צילום: בלומברג

 

בנק אוף אמריקה, הבנק השני בגודלו בארה"ב על פי נכסים, מבקש לקצץ את הוצאותיו ב-8 מיליארד דולר בשנה - והמהלך עם מריל לינץ' יסייע בכך; המהלך אף עומד בקנה אחד עם דרישות הרגולטורים לייעול מבני של הבנקים הגדולים כדי לאפשר התמודדות טובה יותר עם משברים, ויבטל את הצורך בהגשת דו"חות נפרדים. עם זאת, הוא לא צפוי להשפיע על השירות שמקבלים לקוחות הבנק או על המותג של מריל לינץ', כך על פי דובר מטעם בנק אוף אמריקה.

 

נכון לרבעון השני, הסתכמו חובותיו של מריל לינץ' ב-62 מיליארד דולר. המהלך לא צפוי להשפיע על ערך אג"ח של הבנק משום שפערי המחירים כבר התאחדו עם אלו של החברה האם, אמר דייוויד הנדלר, אנליסט בחברת קרדיט סייטס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x