$
בשולי החדשות

שלא תשכחו לרחוץ ידיים - הכיור כבר בפנים

מעצב מלטביה תכנן משתנה המספקת תזכורת הגיינית לגברים מחד ומיחזור של המים לניקוי האסלה מאידך. וכמה עולה התענוג?

סוכנויות הידיעות 08:4621.09.13
שילוב של אסלה וכיור אינו מוזר כפי שהוא עשוי להישמע, למעשה מדובר ברעיון גאוני. היצירה האחרונה של המעצב הלטבי קספרס ג'ורסונס, שנקראת Stand, נוצרה בעקבות החשש מבזבוז מים מצד אחד ומחוסר רחיצת ידיים של גברים מצד שני. למעשה, מדובר בכיור המותקן מעל המשתנה המספק תזכורת היגיינית בולטת והמים שבשימוש ממוחזרים כדי לנקות את האסלה.

 

"לא מדובר רק ביצירת אמנות מתוחכמת", סיפר ג'ורסונס. "הרעיון מתבסס על פונקציונליות וצריכה. רוחצים ידיים בכיור מעל למשתנה, ואותם מים זורמים משמשים גם כניאגרה".

 

590 דולר ליחידה 590 דולר ליחידה

 

המשתנות מיוצרות בשלב זה בהיקף מצומצם, ועלותם עומדת על 590 דולר. אם כי, לטענתו של ג'ורסונס הם כבר חסכו אלפי ליטרים של מים לאחר שהתקינו את משתנת הכיור באולם הופעות בלטביה.

 

נותר רק לקוות שהעיצוב החדש יצליח גם לגרום לגברים לשטוף ידיים. מחקר שפורסם בתחילת השנה מצא שגברים משתכנעים לשטוף ידיים גם כשקיימים סימנים פחות בולטים יותר מאשר כיור מול הפרצוף. החוקרים מצאו כי הצבת שלטים בשירותי גברים באוניברסיטה, שבהם מדגישים את חשיבות שטיפת הידיים, גרמה לעלייה של 10% בשיעור שטיפת הידיים. הסיבה לתזכורות נובעת מכך שמחקר נפרד מ-2010 מצא שגברים שוטפים ידיים בשירותים ציבוריים רק 77% מהפעמים, זאת בהשוואה לשיעור שטיפה של 93% בקרב הנשים. ההתנהגות היא הגרועה ביותר באצטדיונים, שם הגברים שוטפים ידיים רק 63% מהזמן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x