$
תעשייה ופיננסים

מהרשת - לדפוס: מייסד ומנכ"ל אמזון רוכש את "וושינגטון פוסט"

ג'ף בזוס רוכש את העיתון - מהחשובים בעולם - תמורת 250 מיליון דולר, ויהיה הבעלים היחיד שלו; העסקה נעשית באופן אישי - ואינה קשורה לאתר הסחר המקוון; "הפוסט יישאר מחויב לקוראיו - ולא לעסקים הפרטיים של בעליו"

עומר כביר 00:0506.08.13

מהרשת לדפוס: מייסד ומנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס, ירכוש את העיתון "וושינגטון פוסט" בעסקה בשווי 250 מיליון דולר - כך פירסם הערב (ב') העיתון.

  

לפי הדיווח, מדובר בעסקה אישית של בזוס, שאינה קשורה לאתר הסחר המקוון הגדול בעולם. בזוס יהיה הבעלים היחיד של העיתון, והעסקה צפויה להיחתם בתוך 60 ימים. בזוס רכש רק את העיתון, ולא את החברה שמחזיקה בו ואשר נושאת בשם זהה. החברה צפויה לשנות את השם ולהמשיך להיסחר בבורסה. 

 

ג'ף בזוס ג'ף בזוס צילום: בלומברג

 

"וושינגטון פוסט" נחשב לאחד העיתונים החשובים בעולם, ובעברו חשיפות חשובות שהפילו נשיאים ועירערו משטרים. בין אלו ניתן למנות את פרשת ווטרגייט, חשיפת מסמכי הפנטגון ומהתקופה האחרונה - פרשת המעקב של ה-NSA. בסך הכול זכה העיתון ב-47 פרסי פוליצר, שישה מתוכם ב-2008 – המספר הגבוה ביותר שניתן לעיתון יחיד בשנה אחת.

  

"אין צורך לשנות את הערכים של הפוסט. העיתון יישאר מחויב לקוראיו ולא לעסקים הפרטיים של בעליו", אמר בזוס במכתב ששלח לעובדי העיתון. “אנחנו נמשיך לעקוב אחרי האמת, לאן שלא תוביל אותנו, ונתאמץ שלא לעשות טעויות. אין בכוונתי להוביל את 'וושינגטון פוסט בפעילות היומיומית. אני חי בשמחה ב'וושינגטון השנייה', היכן שיש לי עבודה שאני אוהב. וחוץ מזה, לפוסט יש כבר צוות מנהיגות מעולה שמכיר את עסקי החדשות הרבה יותר טוב ממני".

 

עם זאת, בזוס הבהיר שבשנים הקרובות צפוי העיתון לעבוד שינויים משמעותיים: “האינטרנט שינה כמעט כל אלמנט בעסקי החדשות: מחזורי החדשות התקצרו, מקורות הכנסה ותיקים ואמינים נשחקו, וצמחה תחרות חדשה, שחלקה לא צריכה את תקציבי איסוף החדשות. אין מפה, וקביעת הדרך לעתיד לא תהיה קלה. נצטרך לחדש, דבר שיחייב אותנו להתנסות. נקודת הייחוס שלנו תהיה הקוראים, להבין מה מעניין אותם - ממשל, מנהיגים מקומיים, השקת מסעדות, עסקים, ספורט - ולעבוד משם. אני נרגש ואופטימי נוכח ההזדמנות לחדש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x