$
חברה וסביבה

הערכות: כנופיית ה"פנתר הוורוד" עומדת מאחורי גניבת היהלומים של לבייב

האצבע מופנית כלפי הכנופיה לאחר שלאחרונה כמה מחבריה הצליחו לברוח מבית הכלא. מומחה לפשיעה: "הסבירות כי יצליחו להחזיר את היהלומים הגנובים היא קלושה"

סוכנויות ידיעות 13:5729.07.13

מתגברות ההערכות כי כנופיית ה"פנתר הוורוד" הידועה לשמצה, היא זו שעומדת מאחורי גניבת היהלומים והתכשיטים בשווי 40 מיליון יורו (53 מיליון דולר) אתמול ממלון קרלטון אינטרקונטיננטל בקאן.

המשטרה ליד זירת השוד. "מכיוון שמדובר באבנים איכותיות, יהיה קשה למצוא אותן" המשטרה ליד זירת השוד. "מכיוון שמדובר באבנים איכותיות, יהיה קשה למצוא אותן" צילום: איי אף פי

 

השוד התבצע במהלך תצוגה זמנית שקיים המלון של תכשיטי לבייב, שבבעלות המיליארדר הישראלי לב לבייב. האצבע מופנית כלפי הכנופיה לאחר שלאחרונה כמה מחבריה הצליחו לברוח מבית הכלא, ביניהם בריחתו של מילאן פופריק מבית כלא בשוויץ. לפי האינטרפול, מאז 1999, הכנופיה שדדה לא מעט חנויות שעונים ותכשיטים יוקרתיות ברחבי אירופה, המזרח התיכון, אסיה וארצות הברית, וגרפה רווח של 330 מיליון יורו לפחות.

 

מלבד פופריק, בחודשים האחרונים נמלטו עוד שני חברי כנופיה מבתי כלא בשוויץ. "האפשרות של הופעה מחודשת של כנופית הפנתר הוורוד היא מטרידה במיוחד, ורשויות אכיפת החוק ברחבי העולם מתייחסים לכך ברצינות", אומר ג'ונתן סזונוף המתמחה בפשעים רחבי היקף.

 

"גניבה של יהלומים יקרים מתאימה בדיוק לדרך הפעולה שלהם לא יהיה זה מופרך להניח שהם חזרו לפעילות. הם גל פשע המחכה לקרות". עוד הוסיף כי הסבירות כי יצליחו להחזיר את היהלומים הגנובים היא קלושה מכיוון שהגנבים יוכלו למכור אותם בקלות. "החשש הוא שמכיוון שמדובר באבנים איכותיות, יהיה קשה למצוא אותן. אפשר לשבור אותן ולהבריח בקלות".

היום, כיממה לאחר השוד הוצבו בכניסה למלון מספר שוטרים על מנת למנוע מהעיתונאים והצלמים שהתאספו במקום להציץ על זירת הפשע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x