$
חברה וסביבה

חברות הביטוח: התחממות האוקיינוסים תגביל את אפשרויות הכיסוי בפוליסות

נזקי מזג האוויר הקיצוני שנאמדים כבר היום בעשרות מיליארדי דולרים מדאיגים את חברות הביטוח. הארגון הגלובלי לחקר הביטוח מצהיר כי אזורים שלמים בעולם לבילתי ניתנים לכיסוי. מנכ"ל הארגון: "על ממשלות להשקיע יותר בתשתיות הגנה בפני שיטפונות "

סוכנויות הידיעות 12:3125.06.13

חברות ביטוח ברחבי העולם פרסמו התרעה לפיה קצב התחממות האוקיינוסים מעמידה בספק את יכולתן למכור פוליסות ביטוח במקומות מסוימים בעולם. על כך מדווח ה"פייננשל טיימס".

 

אזורים מסוימים בבריטניה ומדינת פלורידה בארה"ב נמנים עם האזורים שכבר עתה עומדים בפני "סיכונים סביבתיים ההופכים אותם לבילתי מתאימים לביטוח", כך על פי הארגון הגלובלי לחקר תחום הביטוח The Geneva Association. לפי מנכ"ל הארגון, ג'ון פיצפטריק, אזורים אלו אינם עתידים להיות היחידים שיתמודדו עם בעיות אלו.

 

פיצפטריק אמר כי על ממשלות להשקיע יותר בתשתיות הגנה בפני שיטפונות ולהחמיר את הגבלות הבניה במקומות שבהם הסיכון הסביבתי גבוה וזאת על מנת לצמצם נזקי מזג אוויר קיצוני. פיצפטריק ציין שהוריקן סנדי לדוגמה גרם לנזקים של 65 מיליארד דולר ואילו השיטפונות בתאילנד שנה לפני כן גרמו לנזקים של 43 מיליארד דולר.

 

 

ניו יורק לאחר הוריקן סנדי.  "סיכונים סביבתיים הופכים אזורים מסויימים לבילתי מתאימים לביטוח" ניו יורק לאחר הוריקן סנדי. "סיכונים סביבתיים הופכים אזורים מסויימים לבילתי מתאימים לביטוח" צילום: איי פי

 

"אולי הממשלות מתמודדות עם מדיניות צנע בטווח הקצר אך בטווח הארוך יהיה עליהם להתמודד עם רמת חשיפה גבוהה בשל הכורח לתקן נזקים לתשתיות שנגרמו כתוצאה מסופות", אמר.

 

על אף התפשטותם של פגעי האקלים בשנים האחרונות, נותרו הפרמיות הגלובליות יציבות למדי בתחום ביטוח הנכסים מחוץ לאזורים מוכי האסון. המבטחים מזהירים כי רמות הפרמיה קובעו באופן מלאכותי ברמתם הנוכחים בשל זרימת ההון לענף הודות לשיעורי ריבית נמוכים באופן חסר התקדים לאחרונה.

 

על פי מחקרים של ארגון ג'נבה, ההתחממות הגלובלית עלולה להיות מואצת מכפי שמזהירים מדענים מזה עשור. ב-30 שנה האחרונות עלה באופן ניכר מספר אסונות הטבע ובכללם שיטפונות, גלי חום, סופות, דליקות ענק, והוא עומד כעת על 900 לשנה. בה בעת גבר הפיתוח הנדל"ן לאורך מקורות מים כמו חופים ואגמים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x