$
תעשייה ופיננסים

הוכרזו נמלי התעופה הטובים בעולם: בן גוריון במקום ה-100

לפי סקר של חברת סקייטרקס בין 395 שדות תעופה, צ'אנגי בסינגפור הוכרז כטוב בעולם בפעם הרביעית ברציפות. נתב"ג במקום ה-6 במזה"ת

סוכנויות הידיעות 13:0717.04.13

שדה התעופה צ'אנגי (Changi) בסינגפור הוכתר כשדה תעופה הטוב בעולם זו הפעם הרביעית ברציפות ב-14 שנה מאז שפורסם לראשונה דירוג שדות התעופה הבין לאומי שנערך בז'נבה.

 

נמל התעופה בדרום מזרח אסיה הביס את שדה התעופה אינצי'ון (Incheon) בדרום קוריאה ואת סחיפול (Schiphol) בהולנד שהגיעו למקומות השני והשלישי בהתאמה.

 

מתוך 395 שדות התעופה שנבדקו, דורג שדה התעופה בן גוריון בישראל במקום ה-100 - עלייה של מקום אחד לעומת השנה שעברה, ואילו בדירוג האזורי של המזרח התיכון, זכה בן גוריון במקום ה-6.

 

הדירוג מבוסס על סקר, שנערך על פני תקופה של תשעה חודשים וכלל 12.1 מיליון משתתפים. הסקר נערך על ידי חברת סקייטרקס (Skytrax) חברת ייעוץ ומחקר בתחום הנסיעות.

 

נמל תעופה צ'אנגי בסינגפור. יש גן פרפרים נמל תעופה צ'אנגי בסינגפור. יש גן פרפרים

 

בסקר נבדקו 39 שירותים ומוצרים כגון בידוק ביטחוני, נחיתות, קישורים, שופינג, ביטחון והגירה ב-395 שדות תעופה ברחבי העולם.

 

"הזכייה בפרס יוקרתי זה מבססת את מקומו של שדה התעופה צ'אנגי כאחד משדות התעופה האהובים בעולם", אמר מנכ"ל סקייטרקס אדוארד פלייסטד.

 

צ'אנגי משמש כצומת בין מזרח למערב. ב-2012 שירת שדה התעופה למעלה מ-52 מיליון נוסעים. לצ'אנגי מוניטין של שדה תעופה המעניק שירות איכותי לנוסעיו ומגוון שירותי בידור. לדוגמה, נוסעים שלהם עצירת ביניים של למעלה מחמש שעות מוזמנים ליהנות מתיור חינם של העיר או לחלופין להעביר את הזמן בבריכת השחייה, בגן הפרפרים, במסלול טיול בטבע או באחד מבתי הקולנוע שמציע שדה התעופה.

 

נמל התעופה צ'אנגי בסינגפור. אפשר ליהנות משחייה בבריכה נמל התעופה צ'אנגי בסינגפור. אפשר ליהנות משחייה בבריכה

 

בראיון ל-CNN אמר מנכ"ל צ'אנגי טאן לי טק: "תמיד מחמם את הלב לדעת שישנם אנשים המביעים את הערכתם למה שאנו עושים.אנו נמשיך לעשות מה שאנו תמיד עושים - להציב את הלקוח, את הנוסע, במרכז".

 

שדות תעופה אחרים שזכו לדירוג גבוה הם הונג קונג אינטרנשיונל (Hong Kong International) ובייגי'נג קפיטל אינטרנשיונל (Beijing Capital International), הממשיכים את מסורת המצוינות של שדות תעופה באסיה - חמישה מתוך עשרת שדות התעופה המדורגים בראש הרשימה נמצאים באסיה. למעשה שדה התעופה היחיד שאינו באסיה ושאי פעם זכה בפרס הראשון בדירוג היוקרתי הוא סחיפול.

 

ונקובר שולטת

 

בדירוג שדות התעופה הטובים של צפון אמריקה זכה ונקובר אינטרנשיונל (Vancouver International Airport) בקנדה.

 

במקומות הראשונים בקטגוריית הדירוג האזורי זכו קייפ טאון אינטרנשיונל (Cape Town International) באפריקה, לימה חורחה צ'אבס אינטרנשיונל (Lima Jorge Chavez International) בדרום אמריקה, פנמה טוקומאן (Panama Tocumen) באמריקה המרכזית ואבו דאבי אינטרנשיונל (Abu Dhabi International) במזרח התיכון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x