$
חברה וסביבה

סין על החשש ממגפת שפעת העופות: "בטוחים ביכולתנו להתמודד עם התופעה"

סין מנסה להרגיע את החששות לפיהן נגיף H7N9 הקטלני, שגרם למותם של 6 אנשים, יצית מגפה. האנליסטים מזהירים כי ההתפרצות המחודשת של המחלה עשויה לפגוע בהשקעות

סוכנויות הידיעות 11:1208.04.13

סין מנסה להרגיע את החששות לפיהן זן חדש של שפעת העופות יצית מגפה, זאת על אף שהרשויות דיווחו על שלושה מקרי הידבקות נוספים בנגיף H7N9 הקטלני, שגרם כבר למותם של שישה אנשים מאז מרץ.

 

"אנחנו בטוחים ביכולתנו להתמודד עם התופעה ביעילות", מסר מא שיאווי, סגן שר בוועדת הבריאות הלאומית ותכנון המשפחה. "יש לנו מספיק תרופות, והתחלנו לחקור את האפשרות לייצר חיסונים". במסיבת עיתונאים שנערכה היום (ב') בבייג'ינג עדכן ליאנג וואניאן מוועדת הבריאות של המדינה כי סין תשחרר מידעים על ההידבקויות האחרונות באופן מסודר, ובמקביל תפעל להגברת היכולת של בתי החולים להתמודד עם המקרים.

 

עובד בריאות סיני שם מלכודת יונים בפארק בשנגחאי עובד בריאות סיני שם מלכודת יונים בפארק בשנגחאי צילום: איי אף פי

 

עם זאת, האנליסטים מזהירים כי ההתפרצות המחודשת של המחלה עשויה לפגוע בהשקעות. "הזן החדש של הווירוס עשוי לפגוע בסנטימנט ההשקעות בטווח הקרוב", כתבו האנליסטים מינגאו שן ובן ווי סיטיגרופ. "במידה ושיעור ההידבקות ימשיך לעלות בימים הקרובים, סקטור התחבורה ככל הנראה יהיה הראשון שייפגע, ואחריו סקטורי המזון והקמעונות".

 

מנגד, טוען הכלכלן טאנג ג'יאנווי מבנק התקשורת בשנגחאי (Bank of Communications) "להתפרצות הנגיף אין השפעה חומרית על נתוני המאקרו כלכלה". לדבריו, גם בימי התפרצות הסארס, ההאטה בצמיחה הכלכלית נמשכה רק רבעון אחד והתאוששה בצורה מרשימה לאחר מכן. הכלכלה הסינית התרחבה ב-7.9% בשלושת החודשים האחרונים של 2012, זאת בהשוואה לרבעון הרביעי של 2011. עם זאת, במידה שתחול החמרה במצב, הכלכלנים בבנק אוף אמריקה צפויים להפחית את התחזית הצמיחה עבור הרבעון השני מתחת ל-8%, זאת לעומת תחזית נוכחית של 8.1%.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x