שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

UPS תשלם 40 מיליון דולר בעקבות משלוחי תרופות בלתי חוקיים בארה"ב

חברת המשלוחים הודתה כי הופצו דרכה תרופות באופן בלתי חוקי; החבילות נמסרו לנמענים על ידי נהגיה בצידי כבישים מהירים ובחניונים

בלומברג 09:3430.03.13

חברת יונייטד פרסל סרווס, UPS, הסכימה לשלם 40 מיליון דולר כדי להביא אל קיצה חקירה פדראלית בנוגע למשלוחי תרופות בלתי חוקיים. החברה הודתה שיש בידיה מידע המאשר כי דרכה הופצו תרופות באופן בלתי חוקי.

 

UPS חתמה על הסכם ויתור תביעה עם הרשויות המחייב אותה ליישם אמצעים למניעת הפצה בלתי חוקית של תרופות באינטרנט באמצעות שירותי המשלוח של החברה. כך על פי העתק של ההסכם שפורסם היום בידי משרד המשפטים האמריקאי. ההסכם, המחייב את UPS לשתף פעולה עם ה-Drug Enforcement Administration (DEA) - הארגון הממשלתי למלחמה בסמים - תקף לשנתיים.

 

"ה-DEA נלחם באגרסיביות בתופעת הסחר הבלתי חוקי בתרופות וכן באלו המאפשרים את הפצתן של תרופות אלו", אמר ראש ה-DEA מישל ליאונהרט בהצהרה רשמית. "חקירה זו רבת חשיבות ואנו מצדיעים לחברת UPS הפועלת לחיזוק האמצעים שהיא נוקטת נגד הפצה של סמים אלו בעתיד".

 

רכב משלוחים של החברה רכב משלוחים של החברה צילום: בלומברג

 

על פי הכתוב בהסכם, מ-2003 ועד 2010 היו בידי הנהלת UPS נתונים שהועברו אליה בידי עובדיה, הנוגעים לשימוש שעושות חברות להפצת תרופות באינטרנט בשירותי החברה על מנת להפיץ באופן בלתי חוקי תרופות וסמים המחייבים מרשם. UPS לא נקטה צעדים כדי לסגור את חשבונותיהם של חברות אלו, כך טען משרד המשפטים האמריקאי.

 

לעיתים אף נתבקשו נהגיה של UPS למסור חבילות לנמענים בחניונים או בצידי כבישים מהירים, על פי מסמך נתונים שצורף לכתב ההסכם.

 

"UPS משתפת פעולה עם משרד המשפטים במהלך החקירה כולה. אנו מאמינים כי חובתנו ובאחריותנו לעזור בחיסול מכירתם והפצתם של סמים באמצעות חברות אינטרנט לא חוקיות", אמר דובר מטעם UPS, ביל טאנר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x