$
תעשייה ופיננסים

נשיא הבנק המרכזי בדאלאס קורא לפד לצמצם את רכישות האג"ח

ריצ'רד פישר אמר כלכלת ארה"ב החלה בצמיחה והביע את אמונו כי הכלכלה תמשיך לצמוח בקצב הנוכחי של 2%-3%

סוכנויות הידיעות 17:5626.03.13

נשיא הבנק המרכזי של דאלאס, ריצ'רד פישר, קרא היום זו הפעם השנייה לבנק המרכזי לצמצם מעט את תוכנית רכישת אגרות החוב. את הדברים אמר פישר בכנס פיננסי שנערך בבירת איחוד האמירויות, אבו דאבי.

 

פישר אמר כי הנתונים מראים כי מצבה הכלכלי של ארה"ב השתפר באופן ניכר ושנרשמה התאוששות יוצאת מן הכלל בשוק תיקי ההלוואות. כל על פי דיווחי סוכנות הידיעות רויטרס.

 

"אני מזה זמן מה קורא לצמצום רכישות הנכסים. לדעתי עלינו לבצע התאמות בעניין זה, הרי לא נמשיך כך לנצח", אמר פישר. "אמנם אני לא מתכוון שנפסיק את התוכנית בבת אחת אך אני חושב שאפשר לצמצם אותה מעט ולהפחיתה בהדרגה, עם התאוששותה של הכלכלה".

 

יו"ר הפד בן ברננקי יו"ר הפד בן ברננקי צילום איי פי

 

פישר טען ששורש הבעיה של כלכלת ארה"ב היא המדיניות הפיסקאלית של הממשלה ולא זו המוניטרית. הוא גם טען שהוא אינו היחיד מבין קובעי המדיניות שקורא לצמצום רכישות האג"ח. גם נשיא הבנק המרכזי של פילדלפיה, צ'רלס פלוסר, נקט עמדה דומה.

 

בשבוע שעבר אותת יו"ר הפד, בן ברננקי, כי הוא מוכן לשקול צמצום הדרגתי של התוכנית אם תמשיך כלכלתה של ארה"ב להשתפר, אך בד בבד הוא הפחית בחומרת הסיכונים הכרוכים בתוכנית הרכישות והבהיר כי הוא אינו צופה כי יחיל הגבלות מדיניות בקרוב.

 

פישר אמר היום כי כלכלת ארה"ב החלה בצמיחה, אף אם לא מואצת, והביע את אמונו כי הכלכלה תמשיך לצמוח בקצב הנוכחי של 2%-3%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x