שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

שאיפות גבוהות: קרן חדשה להשקעות במריחואנה

היזם ברנדון קנדי בחר בשוק המריחואנה להשקעה, שלהערכתו שווה לא פחות מ-50 מיליארד דולר. עם זאת, מעמדו החוקי של החומר בארה"ב עדיין לא ברור

סוכנויות הידיעות 13:4817.02.13
היזם והמשקיע ברנדון קנדי עבר תהפוכות רבות עד שמצא את עצמו בתחום השקעות חדש ונועז: קנאביס, או יותר נכון - מריחואנה. על כך מדווח עיתון האקונומיסט.

לאחר שייסד את חברת התוכנה שאותה מכר לענקית התעופה בואינג וסיים תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת ייל, הצטרף קנדי לבנק בעמק הסיליקון, שם תפקידו היה לבחון השקעות ביוזמות חדשות. קנדי בחן מגוון אופציות להשקעה עם שוק גדול במיוחד, החל במכוניות חשמליות של חברת טלסה וכלה בחברת הקופונים, גרופון. במהלך עבודתו גילה קנדי את שוק המריחואנה והגיע למסקנה שמדובר בשוק מבוסס וגדול. לאחר שישה חודשים שבהם למד את הנושא ונפגש עם מגדלים ועם ארגונים פוליטיים, הגיע קנדי למסקנה ששוק המריחואנה האמריקאי שווה לא פחות מ-50 מיליארד דולר.

 

תחנה לממכר מריחואנה רפואית בארה"ב תחנה לממכר מריחואנה רפואית בארה"ב צילום: MCT

 

קנדי אך הבחין כי על אף גודלו העצום, מתפקד שוק המריחואנה כמכונה משומנת, אם כי באופן לא רשמי: מעמדו החוקי של החומר בארה"ב עדיין לא ברור ועל אף שהשימוש במריחואנה לצרכים רפואיים מותרת לחולים מעל גיל 18 במחוז קולומביה, היכן שנמצאת וושינגטון הבירה, הרי שברחבי ארה"ב עדיין אסור השימוש בסם.

 

כמו כן, שוק המריחואנה לשימוש חברתי חסר את המאפיינים של שווקי מוצר אחרים, כגון מיתוג וניהול כוח אדם. מה גם שבשונה משווקים אחרים, לא קיימים בשוק זה מדדים רשמיים לטיב המוצר, ובמקרה של מריחואנה, מדדים המצביעים על טהרתו של החומר מרקבובית, מעובש ומחומרי הדברה. אין בשוק המריחואנה מיון רשמי לאלפי זני הצמח שלהם שמות ציוריים כגון אפולו 11, ברוק דיזל, וצ'רנוביל ששמו מרמז על עוצמתו.

 

למיון ולתיוג הזנים חשיבות רבה שכן חלקם גורם לערפול החושים, חלקם ממריץ, ואילו אחרים נוגדים בחילות ומתאימים לחולי סרטן העוברים טיפולי כימותרפיה לדוגמא.

 

לצרכני המריחואנה אין דרך לדעת מהו מקור הסם שהם רוכשים ואם אותו המקור חוקי או לא.

 

לאור כל אלו, ביקש קנדי להקים קרן הון-סיכון ל"תעשיית" המריחואנה. חששות בשל הסוגיות המשפטיות המעורבות בעניין, הובילו אותו ביחד עם מספר שותפים לייסד קרן השקעות שונה לגמרי בשם פרייבטיר הולדינגס (Privateer Holdings) שאת השקעתה הראשונה ביצעה באתר בשם ליפי (Leafy), הסוקר זנים שונים של מריחואנה ומספק מידע לגבי המקומות שבהם ניתן לרכוש את החומר הרפואי.

 

הקרן יצרה אפליקציה לאנדרואיד ולאייפון וכיום מספר ההורדות הממוצע עומד על 50 אלף לחודש. כעת מפתח האתר שירות נוסף: דף ובו פירוט רמות ה-THC, החומר הפעיל בסם, בכל זן.

 

קנדי אמר לאקונומיסט שהוא קיבל למעלה מ-200 פניות ממשקיעים מאז נובמבר, הכוללים מגוון הצעות רכש כגון מעבדת בדיקה וחברה לייצור מדים. כעת מגייסת הקרן בסבב פרטי 7 מיליון דולר נוספים וצופה כי אף תוכל ללכת להנפקה ציבורית, ברגע שרשות ניירות הערך האמריקאית תגבש סופית את החוקים החדשים הנוגעים למימון המונים ולהנפקה של חברות ציבוריות קטנות. כשזה יקרה, יהיה מעניין לראות כמה תגלגל התעשייה בשנה.

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x