$
בשולי החדשות

הגרלת הלוטו הגדולה בעולם: 2.5 מיליארד יורו חולקו בספרד

מיליוני ספרדים נצמדו אתמול למסכי הטלוויזיה; "פעם היינו קונים כרטיס בתקווה לרכוש אוטו או דירה, היום זה בשביל לשלם את החובות"

סוכנויות הידיעות 13:3423.12.12

לאחר שנה של קשיים כלכליים, נשאו אתמול תושבי ספרד את עיניהם בתקווה להגרלת הלוטו הגדולה בעולם - "אל גורדו"  - שנערכת כל שנה ב-22 בדצמבר, ערב חג המולד.

עשרות מיליונים צפו בשידור חי במקהלת הילדים המסורתית שרה את המספר הזוכה - 76058. בהגרלה חולקו 2.5 מיליארד יורו; הפרס הגבוה ביותר עמד על כ-400 אלף יורו - וזכו בו כ-1,800 בני-מזל ב-40 יישובים וערים ברחבי ספרד. בין הזוכים - 50 עובדים לשעבר של מפעל מתכת שפשט רגל, אשר התאגדו וקנו כרטיס.

 

בשונה ממפעלי פיס ברחבי העולם, זה של ספרד, הפועל 200 שנה, שוויוני יותר ודוגל בחלוקת הרווחים ולא בהענקת הרווח כולו לאדם אחד. ההגרלה של חג המולד כה פופולרית עד כי מכירות הכרטיסים עומדות על ממוצע של שלושה כרטיסים לאדם; לפני ההגרלה ניתן לראות תורים ארוכים משתרכים מחוץ לחנויות הפיס. 

 

מיגואל אנג'ל, מנהל משרד מובטל, נסע למעלה מ-200 קילומטר כדי לרכוש כרטיסי הגרלה למשפחתו ולחבריו בחנות הפיס "דונה מנוליטה" במדריד, הנחשבת למביאת מזל, שכן לא פעם נמכרו בה כרטיסים זוכים. "פעם היינו קונים כרטיס בתקווה לרכוש אוטו או דירה, היום זה בשביל לשלם את החובות",הוא אמר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x