$
חברה וסביבה

אחרי הטבח בבי"ס בארה"ב - האמריקאים נוהרים לרכוש רובים

רובים חצי-אוטומטיים אוזלים מהמדפים בוול מארט; באיביי מחירי התחמושת זינקו בעשרות אחוזים בהשוואה ליום שלפני הטבח

בלומברג 18:2020.12.12
האמריקאים נוהרים לרכוש רובים. הנשיא ברק אובמה הודיע כי הוא תומך בהגבלות רחבות היקף על רכישת כלי נשק לאחר הטבח בבית הספר בניוטאון, קונטיקט ובתגובה מזנקים מחירי התחמושת באיביי, ובוול מארט אוזלים רובים חצי-אוטומטיים מחנויות רבות.

 

וול מארט, רשת הקימעונאות הגדולה בעולם הודיעה אתמול כי תמשיך למכור רובים, כולל רובים מהסוג בהם השתמש הרוצח בניוטאון שרצח 26 בני אדם, רובם ילדים ב-14 בדצמבר. עם זאת, חנויות אחרות בארה"ב כגון דיק'ס ספורטינג גודס השעתה את מכירת הרובים מסוג זה ביותר מ-500 חנויות.

 

נשיא ארה"ב, ברק אובמה מזיל דמעה בנאום לאחר הטבח נשיא ארה"ב, ברק אובמה מזיל דמעה בנאום לאחר הטבח צילום: רויטרס

 

חיפוש של חמישה סוגים של רובים חצי-אוטומטיים באתר וול מארט העלה כי המלאי נגמר בחמש מדינות בארה"ב כולל פנסילבניה, קנזס ואלבמה. וול מארט לא מאפשרת רכישת רובים באינטרנט אך מאפשרת חיפוש לפי כתובת כדי לברר אם רובה מסוג מסויים נמצא בחנות המקומית.

 

"אנחנו נשארים מחוייבים למכירה בטוחה ואחראית של כלי נשק באזורים בארה"ב בהם הם נמכרים", אמר דייויד טובר, דובר של וול מארט. דובר אחר של וול מארט, קורי לונדברג, אמר היום לבלומברג כי החברה עומדת מאחורי החלטתה לא לשנות את סוגי כלי הנשק שהיא מוכרת. הדובר סירב להגיב על מכירות הרובים מאז הטבח בניוטאון. וול מארט מוכרת רובים ב1,800 מתוך 3,800 החנויות שהיא מפעילה בארה"ב, הוא אמר. רובים מהסוג שבו השתמש הרוצח בניוטאון נמכרים ב-1,200 חנויות של וול מארט והיא אינה מוכרת מחסניות עבור רובים אלו, הוא אמר.

 

הרובה שבו השתמש הרוצח בניוטאון היה מסוג בושמסטר AR-15. וול מארט הסירה את תמונה שלו ואת תיאור המוצר מהאתר שלה לאחר הטבח. וול מארט לא מפרסמת את מכירות הרובים שלה אבל בפגישת אנליסטים באוקטובר הודיעה כי ההכנסות ממכירת רובים עלו ב-76% במחצית הראשונה של השנה הפיסקאלית.

 

באיביי, הקונים העלו את מחירי המחסניות. ההצעה הנוכחית ל-4 מחסניות של אקדח מסוג גלוק, אחד מכלי הנשק ששימשו את הרוצח בניוטאון, עומדת על 118.37 דולר בהשוואה ל-45 דולר ביום שלפני הטבח. 7 מחסניות עלו ב-17 בדצמבר 201 דולר כאשר לפני הטבח מחירן עמד על 71 דולר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x