$
בשולי החדשות

האשה העשירה בסין איבדה את מקומה בצמרת בעקבות גירושין

הונה של הטייקונית וו יה-ג'ון, עיתונאית לשעבר שהחליטה להקים חברה שתעסוק בפיתוח נדל"ן למגורים, צנח ב-40% לאחר שחילקה את רכושה עם בעלה לשעבר

רחל בית-אריה, בייג'ינג 15:2920.11.12
האשה העשירה בסין איבדה את תוארה בעקבות גירושיה. הונה של טייקונית הנדל"ן וו יאג'ון שכיכבה בראש רשימת הנשים העשירות במדינה צנח ב-40% לאחר שהתגרשה וחילקה את הרכוש עם בעלה לשעבר.

  

לפי חישובים של סוכנות בלומברג, ההון של וו, יו"ר חברת הנדל"ן לונגפור אותה הקימה בשנות ה-90, עומד כעת על 4.2 מיליארד דולר, לעומת 7.3 מיליארד לפני הסכם הגירושין שנחתם בתחילת החודש. וו העבירה 29% ממניות החברה לבעלה לשעבר, צאי קווי, שייסד את התאגיד יחד איתה, והשאירה ברשותה 43% מהמניות. לונגפור, הנסחרת בהונג קונג, איבדה במסחר אתמול 4.2% למרות הערכות אנליסטים כי הגירושין לא ישפיעו על שליטתה של וו בחברה. 

 

וו יאג'ון. כבר לא בצמרת וו יאג'ון. כבר לא בצמרת

 

וו כיכבה במקום החמישי ברשימת האנשים העשירים בסין בתחילת 2012. היא עיתונאית נדל"ן לשעבר שהחליטה להקים חברה שתעסוק בפיתוח נדל"ן למגורים. זאת לאחר שקנתה את הדירה הראשונה שלה ונתקלה בקשיים למצוא דירה מתאימה. וו וצאי החלו לפעול בסוף שנות ה-90 והשתלבו היטב במעבר של סין מחברה כפרית לעירונית ובמעבר התושבים העירוניים לדיור פרטי. לאחר שהקימו כמה פרויקטים מוצלחים בעיר מוצאם, צ'ונגצ'ינג, לונגפור התרחבה ל-13 ערים סיניות נוספות והעבירה את המטה שלה לבייג'ינג. ב-2009 החברה נרשמה למסחר בהונג קונג.

  

לאחר השינוי במצבה האישי של וו, האשה העשירה בסין כעת היא יאנג חווי-יאן, גם היא מיליארדרית נדל"ן ומנכלית חברת Country Garden. ליאנג הון מוערך של 5 מיליארד דולר, אך שלא כמו וו, היא ירשה את החברה מאביה ולא הקימה אותה בעצמה. נשים סיניות מככבות בשנתיים האחרונות בראש הרשימות של נשים מיליארדריות שעשו את הונן בעצמן. ב-2010, 11 מ-20 הנשים העשירות היו סיניות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x