$
בשולי החדשות

סוד כמוס: המרגלים המוכשרים ביותר הן נשים

סוכנת CIA סיפרה בראיון ל"פורבס" על היתרונות של מרגלות על פני מרגלים. מסתבר שלחוש אימהי יש עדיפות על כוח פיזי

סוכנויות הידיעות 17:5904.10.12

ג'יימס בונד הוא אולי הסוכן המפורסם בעולם, אך אלה הם בעיקר יחסי ציבור טובים. בשטח, ממש כמו בחיים האמיתיים, נראה שאת העבודה ה"שחורה" עושות הנשים. סינדי המפורסמת מהמוסד, ששיחקה תפקיד מכריע בתפסיתו של מרדכי וענונו, אנה צ'פמן, המרגלת הרוסיה שנחשפה בארה"ב והסוכנת האמריקאית המסתורית שסייעה ללכוד את בן לאדן ואשר על דמותה מבוססת במידה רבה דמותה של קלייר דיינס ב"הומלנד" כולן מוכיחות, שסוכנויות ביון ברחבי העולם נעזרות לא מעט בנשים.

 

 

קלייר דיינס ומנדי פטניקין כסוכני CIA ב"הומלנד" קלייר דיינס ומנדי פטניקין כסוכני CIA ב"הומלנד"

 

למעשה, הסוכנת לינדזי מוראן חושפת בראיון שנתנה באחרונה למגזין "פורבס" כי אחד הסודות השמורים ביותר בארגון ה-CIA הוא שהמרגלים המוכשרים ביותר שלהם הן נשים. מוראן מנתה כמה יתרונות שיש לנשים על פני גברים:

 

1. כישורים חברתיים - היכולות של נשים להתחבר בקלות ו"לקרוא" אנשים כדי לקבוע את המניעים והחולשות שלהם הן שהופכות את הנשים למרגלות טובות כל כך. "זיהוי והערכה של מקורות פוטנציאליים היא יכולת טבעית לנשים. הרגשתי כאילו אני עושה זאת כל חיי", מוראן מסבירה.

 

2. חוכמת רחוב - בניגוד לאמונה הרווחת שלפיה יש צורך בחוזק פיזי כדי לגבור על האויב, דווקא היכולת לזהות את מקור הסכנה הפוטנציאלי היא הדרך המרכזית לשרוד בשטח. מוראן מנמקת כי "נשים מודעות למתרחש סביבן. אנחנו תמיד מחפשות אחר דמויות חשודות, אנשים שאולי עוקבים אחרינו, סיטואציות מסוכנות. אנחנו מפצות על היותנו המין החלש על ידי פיתוח חוכמת רחוב".

 

אנה צ'פמן, מרגלת רוסיה שנעצרה בארה"ב. "נשים פיתחו חוכמת רחוב" אנה צ'פמן, מרגלת רוסיה שנעצרה בארה"ב. "נשים פיתחו חוכמת רחוב" צילום: אי אף פי

 

3. אינסטינקט אימהי – ההתמקדות המרכזית של סוכן בשטח (המונח הטכני למרגל) היא טיפול במקורות. יש שטוענים שהתפקיד הזה מזכיר במידה רבה את תפקיד האם. לפי מוראן, "חייבים להכשיר את המקורות לשמור על הבטיחות שלהם. לעתים קרובות מתמודדים עם אנשי לא מהימנים, יציבים או אמינים, בדומה לילדים, וחייבים להגן עליהם מכל איום".

 

4. יכולות הקשבה – טיפול במקורות דורש גם הקשבה לדאגות ולתלונות שלהם. "גברים רבים בקורסי ההכשרה שלי נאלצו ללמוד כיצד להקשיב או כיצד להוציא מידע, יכולות שהיו טבעיות לנשים", אומרת מוראן.

 

5. סיפור כיסוי טבעי – לדברי מוראן, לנשים תמיד יש יתרון במציאת תירוץ אמין לפגוש גבר בחניון, חדר במלון או מסעדה חשוכה בקצה העיר. "סיפור הכיסוי הסטנדרטי הוא שאנחנו מנהלות רומן. זה מתאים בכל הנסיבות ובכל מקום בעולם".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x