המזרח התיכון

אילת, מאחוריך: מצרים פתחה את נמל טאבה

להערכת ראש הממשלה המצרי, הנמל ישרת 350 אלף נוסעים בשנה הקרובה, והכנסותיו יגיעו ל-250 מיליון דולר

דורון פסקין 16:3630.09.12
ראש ממשלת מצרים, הישאם קנדיל, חנך אמש (שבת) את הנמל הימי של טאבה, הסמוכה לאילת. קנדיל שהיה מלווה בכמה שרים ובכירים נוספים, הצהיר כי חניכת הנמל הנקרא "טאבה הייטס" מוכיחה את רצינות כוונותיה של הממשלה בראשה הוא עומד לפתח את מגזר התיירות.

 

 

 

הנמל החדש, שכרגע הוא לא יותר ממרינה אמור לשרת בעיקר כלי שיט הפועלים בקו לעיר הירדנית עקבה הסמוכה. כמו כן, במצרים מקווים כי הוא ייהפך לנמל עגינה אטרקטיבי עבור בעלי יאכטות.

 

קנדיל העריך כי בשנה הראשונה ישרת הנמל כ-350 אלף נוסעים, ואולם הכוונה היא להגיע לכ-600 אלף נוסעים בתוך כמה שנים. לפי קנדיל, התכנית היא כי הפרויקט יהפוך ממרינה לנמל תיירותי ומסחרי שיציע מגוון שירותים ויסייע גם לקופה המצרית. כדי לעשות זאת, תהיה זקוקה מצרים להשקיע בתשתיות הדרכים באזור טאבה וכן לדאוג לסידורי מכס וביטחון מתאימים. קנדיל העריך כי בשנה הראשונה לפעילות טאבה הייטס יגיעו הכנסות המדינה ממנו לרבע מיליארד דולר.

 

מצרים טוענת כי תנועת התיירות לשטחה מתאוששת. לפי נתונים רשמיים, מספר התיירים הנכנסים עלה במחצית הראשונה של שנת 2012 בכ-29% לעומת המחצית הראשונה של 2011. לפי הנתונים, מספר התיירים שביקרו במצרים בין ינואר ליוני 2012 הגיע לכ-5.2 מיליון לעומת 4.1 בתקופה המקבילה בשנת 2011.

 

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

בטל שלח
    לכל התגובות
    x