בשולי החדשות

שנה 19 ברציפות - ביל גייטס הוא האיש העשיר בארה"ב

כך לפי דירוג 400 האנשים העשירים ביותר באמריקה של מגזין "פורבס"; הונו של גייטס מוערך ב-66 מיליארד דולר - עלייה של 7 מיליארד דולר לעומת השנה הקודמת; וורן באפט במקום השני עם הון בסך 46 מיליארד דולר ואחריו לארי אליסון עם 41 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות 19:5519.09.12

ביל גייטס, יו"ר מיקרוסופט הוא האיש העשיר ביותר בארה"ב, זו השנה ה-19 ברציפות עם הון של 66 מיליארד דולר – עלייה של 7 מיליארד דולר בהשוואה לשנה הקודמת, כך לפי הדירוג שפרסם היום (ד') מגזין פורבס.

 

סך הונם של האנשים העשירים ביותר באמריקה גדל ב-13% בשנה החולפת ל-1.7 טריליון דולר. השווי הממוצע של 400 העשירים ביותר באמריקה עלה לשיא של 4.2 מיליארד דולר בהשוואה ל-3.8 מיליארד דולר בשנה שעברה, כך לפי המגזין.

 

הונם של שני שליש מהעשירים ברשימה גדל בשנה החולפת. כמו כן, לפי המגזין הפער בין העשירים ביותר לבין העשירים פחות מתרחב – רק שניים מתוך 20 העשירים ביותר איבדו מהונם בשנה החולפת, וכקבוצה הונם צמח ב-73 מיליארד דולר בהשוואה לשנה שעברה.

 

וורן באפט וביל גייטס - האנשים העשירים ביותר בארה"ב וורן באפט וביל גייטס - האנשים העשירים ביותר בארה"ב צילום: בלומברג

 

וורן באפט, יו"ר ומנכ"ל ברקשייר האת'אווי הגיע למקום השני עם 46 מיליארד דולר, ואחריו דורג לארי אליסון, העומד בראש יצרנית התוכנה אורקל, אשר הונו מוערך ב-41 מיליארד דולר.

 

אחריהם דורגו האחים דיוויד וצ'ארל קוץ' (Koch), אשר מנהלים את תאגיד האנרגיה והכימיקלים שנושא את שמם, עם הון בסך 31 מיליארד דולר. חמשת הראשונים בראשונה נותרו ללא שינוי בהשוואה לשנה שעברה.

 

מזלו של ג'ורג' סורוס שפר עליו פחות והוא ירד בחמישה מקומות למקום ה-12 מהמקום ה-7 בשנה הקודמת.

 

הביצועים המאכזבים של מניית פייסבוק פגעו גם בהונו של מייסדה והמנכ"ל, מארק צוקרברג. הונו התכווץ בכמעט חצי ל-9.4 מיליארד דולר, והוא ירד למקום ה-36 מהמקום ה-14 בשנה הקודמת, כך לפי פורבס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x