$
תעשייה ופיננסים

דיוויד בגלי מציג: התפטרות בסטייל

בגלי, בכיר ב-HSBC, קטע את עדותו בפני הסנאט והודיע: "זהו זמן מתאים עבורי ועבור הבנק להכניס אדם חדש לתפקיד"

סוכנויות הידיעות 21:5818.07.12

קצין הציות של ענק הבנקאות HSBC התפטר אתמול בעיצומו של שימוע שקיים הסנאט האמריקאי לגבי הרגולציה הלקויה של הבנק - כך מדווח "הניו יורק טיימס".

 

דיוויד בגלי, הנמצא בתפקיד מאז 2002, קטע את עדותו שהוכנה מראש והודיע לחוקרים חברי תת־הוועדה של הסנאט: "זהו זמן מתאים עבורי ועבור הבנק להכניס אדם חדש לתפקיד".

 

השימוע התקיים בעקבות דו"ח שפרסמה ועדת הסנאט בתום חקירה בת למעלה משנה ואשר בו נטען כי הבנק הגדול באירופה אפשר הלבנת כספי סמים וקיים קשרים עם ארגוני טרור.

 

HSBC. "סייע בהלבנת כספים" HSBC. "סייע בהלבנת כספים" צילום: בלומברג

 

בגלי היה אחד משישה בכירים בבנק שהופיעו בפני תת־הוועדה. בין השאר מסר עדות גם פול ת'ורסטון, לשעבר יו"ר מטה הבנק במקסיקו. לפי עדותו, כאשר הגיע למקסיקו ב־2007, נחרד "עד עמקי נשמתו" לנוכח הבעיות.

 

כל המנהלים התנצלו על העיוותים והבטיחו לבצע רפורמה בתרבות הרגולטורית של הבנק, אף כי הסנטורים שנכחו בדיון הביעו ספק בכך לנוכח ההיקפים הגדולים של הלבנת כספים שנעשו בחסות הבנק בין השנים 2003 ל־2007. "יש לנו כברת דרך לעבור בטרם נשיב את אמון הרגולטורים והציבור", אמרה איירין דורנר, סמנכ"לית פעילות הבנק בארה"ב. "אנחנו שורפים את הגשרים כדי לוודא שאיש לא יוכל לחזור לאותה דרך", הדגישה. דורנר נמנית עם ההנהלה הבכירה שהובאה לבנק מאז שרגולטורים טענו לאי־סדרים שם ב־2010.

 

יו"ר הוועדה קרל לוין, דמוקרט ממישגן, אמר כי הוא שמח לשמוע את כוונות הבנק לשיפור הרגולציה, אך הוסיף כי נטילת האחריות עד כה לקתה בחוסרים משמעותיים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x