$
בשולי החדשות

מכת שמש: מהם המקומות החמים ביותר בעולם?

חום יולי-אוגוסט התיש אתכם? מסתבר שהקיץ הישראלי נחשב נעים לעומת מקומות אחרים, שבהם הטמפרטורה יכולה להגיע גם ל-60 מעלות

כלכליסט 22:1209.09.11

סובלים מהחום? מסתבר שהקיץ הישראלי נחשב לנעים ביחס לכמה מקומות שבהם הטמפרטורות הגבוהות יכולות לסכן חיים. לפניכם כמה מהאתרים והערים החמים ביותר עולם.

 

המקום החם ביותר בעולם: דאלול, אתיופיה

 

אתר זה, הממוקם 130 מטרים מתחת לפני הים, אמנם לוהט למדי, אך הנוף נפלא: אדמות הגופרית הצהובות ובריכות המלח הלבנות הופכות את המקום לאתר חובה לכל מעריצי מזג האוויר. עם זאת כיום מדובר בעיר רפאים בעקבות התנאים הקשים והתקפות על תיירים. הטמפרטורה הממוצעת בשנה עומדת על 34.5 מעלות צלזיוס ולרוב מטפסת מעל 46 מעלות במהלך היום, ואף הגיעה כבר ל-62.7 מעלות. 

 

דאלול. אדמות גופרית ובריכות מלח דאלול. אדמות גופרית ובריכות מלח

 

העיר הגדולה החמה ביותר: בנגקוק, תאילנד

 

היא אמנם נחשבת טרופית, אך הטמפרטורה המקסימלית הממוצעת בבירת תאילנד בשעות היום עומדת על 35 מעלות, והעניקה לה את התואר העיר החמה ביותר בעולם על יד ארגון המטאורולוגיה. הימים החמים ביותר מגיעים בחודשים מרץ, אפריל ומאי. גם הלחות גבוהה במיוחד בקיץ, ואל תשכחו את עונת המונסונים, שרק מוסיפה ללחות. הזמן הטוב ביותר לבקר בעיר הוא כנראה בחורף, כשהטמפרטורה הממוצעת עומדת על 25 מעלות.

 

בנגקוק. מומלץ להגיע בחורף בנגקוק. מומלץ להגיע בחורף צילום: shutterstock

 

העיר החמה ביותר (ממוצע של העונה החמה): כווית סיטי, כווית

 

למרות המיקום על החוף בסמוך למפרץ הפרסי, העיר אינה נהנית מבריזה מרעננת. במשך חודשיים תמימים סובלים התושבים מחום קיצוני. הטמפרטורות המקסימליות במהלך היום כבר טיפסו במהלך חודש אוגוסט לרמות של 46.6 מעלות, ובשנים מסוימות זו הייתה גם הטמפרטורה הממוצעת לעונה. 

 

 

כווית סיטי כווית סיטי צילום: shutterstock

 

העיר החמה ביותר (חום קיצוני): אהואז, איראן

 

 העיר, שמונה למעלה ממיליון תושבים במדבר של מערב איראן (על גדות נהר כרון), ממוקמת כ-20 מטרים מעל פני הים, ולאורך ההיסטוריה הטמפרטורה בה עלתה לרמות של בין 54-51.5 מעלות  במהלך חודש יולי. ולמקרה שהחום לא מספיק, כדאי להיזהר גם מסופות חול.

 

אהואז. חום קיצוני וסופות חול אהואז. חום קיצוני וסופות חול

 

העיר החמה ביותר בשעות הלילה: סאמאיל, עומאן  

 

בעוד שהטמפרטורות המקסימליות במהלך היום מטפסות בקיץ ל-43 מעלות צלזיוס בלבד, החום נותר בשיא כוחו בכל השעות, כשהטמפרטורה בלילה ממוצע ביולי עומדת על 31.5 מעלות.

 

סאמאיל. לילות חמים סאמאיל. לילות חמים

 

העיר החמה ביותר בארצות הברית: יומה, אריזונה

 

הטמפרטורה המקסימלית הממוצעת בחודשי הקיץ החמים יכולה לטפס ל-40 מעלות. העיר ממוקמת בגבול עם קליפורניה ומקסיקו ונחשבת למקום החם ביותר בארצות הברית, על פי נתוני שירות מזג האוויר הארצי.

 

יומה. המקום החן ביותר בארה"ב יומה. המקום החן ביותר בארה"ב צילום: shutterstock

 

העיר החמה ביותר באירופה: אתונה, יוון

 

אף שמזג האוויר בה נחשב מתון יחסית לערים אחרות ברשימה, אל תשלו עצמכם לחשוב שאוגוסט באתונה הוא נעים. עם טמפרטורה ממוצעת של 33.3 מעלות צלזיוס, שבדרך כלל מטפסת ל-37.7 מעלות (השיא של אתונה עומד על 47.7 מעלות), בהחלט מרגישים את החום.

 

 

אתונה אתונה צילום: shutterstock

בטל שלח
    לכל התגובות
    x