$
בשולי החדשות

מה מסתתר מאחורי הלוגו?

האם שמתם לב שבהר השלג שעל עטיפת טובלרון יש דמות של דב? לוגואים רבים משלבים בצורה מתוחכמת מסרים סמויים. הנה דוגמאות נוספות

סוכנויות הידיעות 22:2830.08.11

ראיתם את הלוגואים המפורסמים האלה אינספור פעמים על מודעות וגם במרכולים, אבל יש בהם יותר משנראה לעין. אם תסתכלו מקרוב, תגלו שבלוגואים המוכרים יש תמונות ומסרים סמויים. ראו את העיצובים המקוריים, המשתמשים ברווחים הלבנים ובאשליות אופטיות כדי להציג מסרים סמויים.

 

פדקס (FedEx)

 

הלוגו נראה מאוד פשוט, אבל אם מסתכלים ברווח הלבן שבין ה-E ל-X, מגלים שהוא מורכב ממה שחשבנו. אתם רואים את החץ?

 

 

טוסטיטוס (Tostitos)

 

הצ'יפס הזהה מאוד פופולארי בארה"ב, אבל רוב הסיכויים שגם הצרכנים הכבדים לא שמו לב לתמונת החגיגה המוחבאת באותיות. ה-t השני והשלישי מתחלקים בחטיף מעל i, שהנקודה בה היא קערת סלסה. טעים!

 

 

הטור דה פראנס (Le Tour de France) 

 

גם חובבי רכיבה על אופניים וגם אנשים שאינם רוכבים מכירים היטב את הלוגו של מרוץ האופניים המפורסם והיוקרתי בעולם. עם זאת, אולי אתם מפספסים את החלק המעניין ביותר בלוגו. בבדיקה מקרוב תראו תמונה של אדם הרוכב על אופניים – העיגול הצהוב הוא הגלגל הקדמי וה-r הוא הגוף.

 

 

אמאזון (Amazon.com) 

 

אמאזון היא התחנה הראשונה במסחר מקוון. ברור שיש חץ מתחת לאמאזון, אבל חשבתם פעם על המשמעות שלו? תסתכלו איפה הוא מתחיל ונגמר: a ו-z. המסר הסמוי הוא שאמאזון מציעה שירותים מ-A עד Z, או מא' ועד ת'.

 

 

הנשיקות של הרשי (Hershey's Kisses)

 

אם תסתכלו על הלוגו מהצד, אולי תראו נשיקת שוקולד בין ה-K ל-I.

 

 

טובלרון (Toblerone)

 

יש דוב מוסתר למחצה בהר המטרהורן אם מסתכלים מקרוב. הסיבה היא שהשוקולד מגיע מברן שבשוויץ, עיר הקרויה על שם דוב.

 

 

ביג טן (Big Ten)

 

אוניברסיטת פנסילבניה הפכה לחברה ה-11 בליגת האוניברסיטאות הזו, ולכן ה"11" מוטבע בלוגו. כלומר, עד שאוניברסיטת נברסקה-לינקולן הפכה למספר 12, ויצרה עידן חדש ללוגו.

 

 

נורת'ווסט איירליינס (Northwest Airlines)

 

לפני המיזוג עם דלתא, הלוגו של נורת'ווסט (שפירוש שמה הוא צפון-מערב) היה אחד הטובים בתעשייה. ה-N וה-W בתוך העיגול די מובנים מאליהם, אבל ידעתם שהעיגול הוא גם מצפן? ותנחשו לאיזה כיוון מצביע החץ בפינה השמאלית העליונה (או תחילת ה-W)?

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x