$
עולם

רומן אברמוביץ' עובר לרחוב העשיר בלונדון: קנסינגטון פאלאס גרדן

רכש ברחוב אחוזה ב-90 מיליון ליש"ט. שכניו החדשים כוללים את האדם העשיר ביותר בבריטניה, לקשמי מיטאל, וטייקון הנפט ממוצא אוקראיני לן בלבטניק

סוכנויות הידיעות 14:0629.08.11

רומן אברמוביץ', הבעלים של קבוצת הכדורגל צ'לסי, הוא המיליארדר השלישי בבריטניה שעובר לקנסינגטון פאלאס גרדן, שזכה בתואר הרחוב העשיר בממלכה.

 

העיתון "דיילי מייל" מדווח כי אברמוביץ' רכש אחוזה בשווי 90 מיליון ליש"ט, שעל פי הערכות כוללת יותר מ-15 חדרי שינה וגינות רחבות היקף. כמו כן גן שעשועים תת קרקעי יוצא דופן נבנה מתחת לנכס, שיכלול גם מגרש טניס, מרכז ספא ומוזיאון פרטי לשש מכונית הפרארי העתיקות שלו.

 

גני קנסינגטון פאלאס גני קנסינגטון פאלאס צילום: shutterstock

 

אברמוביץ,' שהונו מוערך ב-10.3 מיליארד דולר, רכש את האחוזה ככל הנראה ללא עזרת תיווך.

 

אברמוביץ' כבר הוציא 150 מיליון ליש"ט על תוכניות להפיכת 9 דירות בשכונת בלגרביה בלונדון לאחוזה עבורו, עבור בת זוגו דאשה זוקובה ובנם המשותף, אולם הם ככל הנראה איבדו סבלנות לאחר המתנה של שלוש שנים להשלמת הפרויקט.

 

שכניו החדשים בקנסינגטון פאלאס גרדן כוללים את האדם העשיר ביותר בבריטניה, לקשמי מיטאל, טייקון פלדה שהונו מוערך ב-23.8 מיליארד דולר. מיטאל רכש את אחוזתו ב-2004 ממנהל הפורמולה 1 ברני אקלסטון תמורת 57 מיליון ליש"ט, וקרא לה טאג' מאהל. שכנים נוספים כוללים את טייקון הנפט ממוצא אוקראיני לן בלבטניק, שהונו מוערך ב-4.7 מיליארד ליש"ט.

 

ברחוב הירוק ניתן למצוא גם מספר שגרירויות כולל הישראלית והרוסית, כך שישנם מחסומים בכל קצה ושומרים חמושים מחוץ לכמה בניינים.

 

המחיר הממוצע של הנכסים ברחוב טיפס ל-19.5 מיליון ליש"ט, שעזר לו לעקוף את בישוף אווניו בצפון לונדון כדי להפוך לרחוב היקר ביותר בלונדון. הסכום גבוה פי 93 מהמחיר הממוצע לבית באנגליה שעומד על 205,985 ליש"ט.

 

לזוהר של הרחוב מוסיף ארמון קנסינגטון, הממוקם בצידו המזרחי, שהיה בעבר ביתה של הנסיכה דיאנה ועדיין מתגוררים בו חברים במשפחה המלכותית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x