$
המזרח התיכון

הרשות הפלסטינית: מדינות ערב אשמות במשבר הפיננסי שלנו

סלאם פיאד הכריז בנאום השבועי שלו כי הרשות צוברת גרעון של 30 מיליון דולר בחודש מתחילת השנה וכי חסרים לה 331 מיליון דולר מתוך 970 מיליון שהובטחו לה; עובדי הרשות קיבלו השבוע רק חצי משכרם

דורון פסקין 21:3707.07.11

עובדי הרשות הפלסטינית קיבלו אתמול (ד') מחצית משכרם, עקב קשיי הנזילות מהם היא סובלת. במקביל, האשים בכיר הרשות יאסר עבד רבו את מדינות ערב כאשמות במשבר הנוכחי. עבד רבו הצהיר כי מדינות ערב לא כיבדו את ההבטחות שלהן לסיוע כספי. "זהו משבר חסר תקדים", צוטט עבד רבו כאומר על ידי

קול פלסטין. הוא ציין כי הרשות הפלסטינית "הופתעה" מצעדן זה של מדינות ערב.

 

ברשות הפלסטינית סברו כי ההודעה על הסכם הפיוס עם חמאס תסייע גם בתחום הכספי, אך התקוות נכזבו. "ציפינו שהסיוע הכספי ישתפר אחרי הודעת הפיוס, אבל הופתענו שכלום לא קרה", אמר גורם ברשות הפלסטינית.

 

בנאום השבועי שלו השבוע ציין ראש הממשלה סלאם פיאד כי מתחילת השנה צוברת הרשות גרעון של 30 מיליון דולר בחודש בשל אי העברת הסכומים המובטחים מהמדינות התורמות. פיאד הסביר כי מאז תחילת השנה חסרים 331 מיליון דולר שהובטחו לרשות מתוך סכום של 970 מיליון דולר. הרשות אינה יכולה לקחת עוד הלוואות מהבנקים ולכן ההחלטה הייתה להעביר לעובדים מחצית משכרם.

 

עובדי הרשות הגיבו בזעם, בייחוד לאחר שפיאד הודיע כי הגיע להסכמה עם הבנקים שלא יורידו בתחילת החודש את כל התשלומים מחשבונות הבנק שלהם. בפועל, עובדי הרשות טענו כי הבטחה זו של פיאד גם היא לא קוימה.

 

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מקחרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x