$
בשולי החדשות

ניוז קורפ של רופרט מרדוק במרכז שערורייה שמסעירה את בריטניה

ראש ממשלת בריטניה, דיויד קמרון, הפציר בתאגיד התקשורת להגיב להאשמות "המזעזעות" לפיהן צהובון שבבעלותו פרץ להודעות הקוליות בטלפון של ילדה שנרצחה

בלומברג 23:4805.07.11
ראש ממשלת בריטניה, דיויד קמרון, הפציר היום בניוז קורפ של רופרט מרדוק להשיב להאשמות ה"מזעזעות" שהצהובון "ניוז אוף דה וורלד" שבבעלותה פרץ לתיבת הדואר הקולי בטלפון הנייד של ילדה שנרצחה.

 

רבקה ברוקס, מנכ"ל ניוז אינטרנשיונל, שבזמנו הייתה עורכת הצהובון, צריכה "לשקול
את עמתה בעניין", כך אמר מנהיג מפלגת הלייבור אד מיליבנד. ברוקס הבטיחה "לחתור בנחישות למציאת האמת", לאחר דיווחים על כך שבלש פרטי שעבר עבור "ניוז אוף דה וורלד" השיג גישה להודעות הטלפון של מילי דוולר לאחר שנחטפה במרץ 2002.

 

"אם הדיווחים נכונים, זהו באמת מעשה נתעב, ובאמת מצב איום", אמר קמרון במסיבת עיתונאים באפגניסטן היום. "זה מזעזע שמישהו יכול לעשות זאת, בעת שהוא ידע שהמשטרה ניסתה למצוא את האדם הזה ולמצוא מה עלה בגורלה", הוסיף.

 

ההאשמות הרחיבו את השערורייה סביב פריצה לטלפונים על ידי הצהובון שהתרכז בעבר בידוענים, ספורטאים ופוליטיקאים. יותר מעשרים בני אדם תובעים את ניוז קורפ, שבסיסו בניו יורק, אשר התנצל והציע פשרה מחוץ לכותלי בתי המשפט במספר מקרים בהם נעצרו כתבים של הצהובון כחלק מחקירה של המשטרה. מחר ייערך דיון חירום בפרלמנט הבריטי בעניין פריצה וציטוט לטלפונים.

 

גופתה של דוולר נמצאה רק שישה חודשים לאחר שנרצחה. המקרה סוקר בהרחבה בתקשורת בזמנו וזכה לתשומת לב מחודשת בחודש שעבר כאשר הרוצח נידון למאסר עולם. לפי דיווח בעיתנות הבריטית הבלש הפרטי, גלן מולקייר, מחק הודעות קוליות מהטלפון של דוולר, וסיפק להוריה "תקוות שווא" שהיא עשויה עדיין להיות בחיים, ובכך סיבך גם את חקירת המשטרה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x