$
חברה וסביבה

"על מקדונלד'ס להפסיק לשווק ג'אנק פוד וצעצועים לילדים"

550 ארגונים ומומחים בתחום הבריאות בארה"ב קראו גם להוציא לגמלאות את רונלד מקדונלד, הליצן המזוהה עם הרשת

סוכנויות הידיעות 19:1318.05.11

יותר מ־550 מומחי בריאות וארגוני בריאות חתמו על מכתב למקדונלד'ס בבקשה להפסיק לשווק ג'אנק פוד לילדים ולהוציא לגמלאות את רונלד מקדונלד, הליצן המזוהה עם הרשת, לפי דיווח "הוול סטריט ג'ורנל".

 

במכתב, שצפוי להתפרסם היום בפורמט מודעת עמוד בשישה עיתונים גדולים בארה"ב,
נטען כי "התורמים למגפה הבריאותית של ימינו רבים ונדרשת תגובה חברתית רחבה. אולם לא ניתן להתעלם יותר מהשיווק כחלק מרכזי מהבעיה הגדולה הזו". המכתב קורא למקדונלד'ס להפסיק לשווק לילדים מזון עשיר במלח, שומן, סוכר וקלוריות, מהשימוש ברונלד מקדונלד ועד לצעצועים בארוחות ילדים.

 

"אנו מחויבים לאחריות בפרסום ולוקחים ברצינות את התקשורת שלנו מול ילדים", מסרה מקדונלד'ס. "אנו מבינים את חשיבות הבריאות והתזונה של הילדים, ואנו מחויבים לקחת חלק בדיאלוג ובפתרון. ארוחות הילדים מציעות מבחר ומגוון בגודל המנות בדיוק לילדים".

 

את הקמפיין מארגנת העמותה "קורפורייט אקאונטביליטי אינטרנשיונל" (Corporate Accountability International), שגם עוקבת אחר חברות כמו קוקה־קולה ופפסיקו.

 

על המכתב של מקדונלד'ס חתמו גופים כמו האקדמיה האמריקאית לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר וקואליציית הבריאות ההיספנית של שיקגו, וכן תזונאים ורופאים ידועים כמו אנדרו ווייל, מנהל המרכז לרפואה משולבת באריזונה.

 

הקמפיין גם קורא למקדונלד'ס לפרסם דו"ח המעריך את "טביעת הרגל הבריאותית" שלה. הצעה לבעלי המניות, מטעם העמותה וארגון האחיות של פרנציקוס הקדוש מפילדלפיה, קוראת למקדונלד'ס לסכם את ההשפעה הפיננסית של המלחמה באמצעים שונים, כגון הצו שהעבירה בחודש שעבר סן פרנסיסקו, שיצר תקנים תזונתיים לארוחות ילדים הכוללות צעצועים. הצבעה על ההצעה תתקיים בפגישה השנתית של מקדונלד'ס היום.

 

ממקדונלד'ס ישראל נמסר בתגובה: "ארוחת הילדים המוגשת בסניפי מקדונלד'ס ישראל עומדת בדרישות החוק המוצע הן בניו יורק והן בסן פרנסיסקו למכירת ארוחת ילדים עם צעצוע שכן היא מכילה רק 405 קלוריות, מהווה 25.7% מהקצובה היומית המומלצת ע"י משרד הבריאות ומכילה 541 מ"ג נתרן. מעבר לכך, כמדיניות, הרשת הישראלית לא מפרסמת את ארוחות הילדים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x