$
בשולי החדשות

מרדוק יפצה את סיינה מילר ב־100 אלף ליש"ט

הצהובון "ניוז אוף דה וורלד" שבבעלות איל התקשורת הודה בהאזנות סתר לידוענים. עסקת הטיעון של מילר היא הראשונה

סוכנויות הידיעות 19:3414.05.11

 

השחקנית הבריטית סיינה מילר רשמה לעצמה ניצחון בסוף השבוע במאבקה נגד "ניוז אוף דה וורלד", לאחר שהסכימה לעסקת טיעון שבמסגרתה הצהובון ישלם

לה פיצויים בגובה 100 אלף ליש"ט. זאת בגין שימוש במידע שנאסף על ידי האזנות סתר לשיחות הטלפון שלה, כדי לפרסם ידיעות על יחסיה עם בן זוגה לשעבר השחקן ג'וד לאו.

 

הצהובון, שהוא חלק מקבוצת ניוז קורפ שבבעלות רופרט מרדוק, הודה בתום קרב משפטי ארוך בבית המשפט העליון כי צותת פעמים רבות לקווי הטלפון של מילר (29) בשנים 2005–2006, כאשר היתה בת זוגו של לאו, וגרם לה "חרדה ומתח עצומים" במשך שנה. גם לאו הגיש תביעה נגד העיתון בעקבות הציתותים.

 

עסקת הטיעון המפתיעה שתיחתם סופית בשבוע הבא, תכלול את הסכמת השבועון למסור מסמכים של מילר שהוא מחזיק ברשותו, הכוללים 8,000 אימיילים וכמה מחברות של עיתונאים. השחקנית היא האישיות המפורסמת הראשונה בבריטניה שהצליחה להשיג הסכם עם הצהובון, שהודה בחודש שעבר בכך שצותת לקווי הטלפון של כמה דמויות ציבוריות במדינה, ובהן פוליטיקאים ואנשים מתעשיית הבידור. גובה הפיצויים הראשוני שדרשה מילר היה 400 אלף ליש"ט.

 

השבוע תידון בביהמ"ש תביעה דומה שהגיש נגד הצהובון ג'יימס יואיט, קצין הצבא לשעבר שעלה לכותרות כאשר ניהל רומן עם הנסיכה דיאנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x