$
המזרח התיכון

בנו הצעיר של קדאפי נהרג בהפצצת נאט"ו

הממשלה בטריפולי הודיעה כי שליט לוב יצא ללא פגע ממתקפה על בית בו שהה יחד עם בני משפחתו. לפי הדיווח, אחד מששת ילדיו, סייף אל-ערב, ושלושה מנכדיו נהרגו בתקיפה. דובר הממשלה טען: "מועמר קדאפי לא נפגע - מצב בריאותו טוב"

סוכנויות הידיעות 06:5701.05.11
האם מועמר קדאפי על הכוונת של כוחות נאט"ו? הממשלה בטריפולי הודיעה כי כוחות נאט"ו הפועלים בלוב הפציצו אמש (שבת) בית בבירה בו שהה השליט. לפי הדיווח, מועמר קדאפי לא נפגע בתקיפה, אך בנו הצעיר ושלושת נכדיו נהרגו. בנאט"ו אישרו שמטוסי הארגון הפציצו בבירה הלובית, אך סירבו להתייחס
לדיווח על פגיעה במשפחת קדאפי. בברית הצפון-אטלנטית טענו כי התקיפות של הכוחות הבינלאומיים הן נגד מטרות צבאיות בלבד.

 

לטענת השלטון בטריפולי, סייף אל-ערב קדאפי בן ה-29 נהרג בהפצצה. בניגוד לאחיו, סייף אל-איסלאם, בן הזקונים של שליט לוב לא לקח חלק פעיל במישור התקשורתי, וככל הנראה שהה בשנים האחרונות בגרמניה עקב לימודיו. בהודעה שפורסמה אחרי התקיפה נאמר כי שלושת הנכדים שנהרגו היו מתחת לגיל 12.

 

לפי הדיווח, לבית שהופצץ נגרם נזק רב, והגג קרס לחלוטין. דובר הממשלה, מוסא איברהים, אמר במסיבת עיתונאים כי מועמר קדאפי שהה במקום יחד עם אשתו וקרובים נוספים. "מצב בריאותו של המנהיג טוב והוא לא נפגע", טען דובר הממשלה. הדובר הבהיר כי גם אשתו של קדאפי לא נפגעה באירוע. הוא טען כי מדובר בפעולה לא חוקית וכינה את התקיפה "פשע מלחמה".

 

דובר האופוזיציה: "ידיעה כוזבת"

 

הכתבים הזרים בטריפולי נלקחו על-ידי דוברות הממשלה לסיור מודרך בבית המופצץ. בדיווחים מסרו הכתבים כי אינם יכולים לאמת את הידיעה בנוגע למצבו של השליט. דובר האופוזיציה בלוב הביע אף הוא ספק בנוגע לאמיתות הדיווח. "בכל הכנות, מעולם לא שמענו על סייף אל-ערב עד תחילת המהומות", אמר. "אנחנו לא מאמינים שזה אמיתי. זה נשמע כמו ידיעות כוזבות של הממשלה במטרה נואשת להשיג סימפתיה".

 

בעקבות ההודעה הממשלתית החלו אזרחים בעיר בנגזי, הנמצאת בשליטת המורדים, לחגוג את מותו של קדאפי הבן. המורדים יצאו לרחובות וירו באוויר לאות שמחה. אמש הפציצו מטוסי נאט"ו בטריפולי סמוך לבניין הטלוויזיה הממלכתית, בזמן ששליט לוב נשא נאום בשידור במקום. הטלוויזיה הלובית דיווחה כי מדובר בניסיון מכוון לפגוע בקדאפי, אולם לא דווח על נפגעים. בנאום, שנמשך כמעט שעתיים, אמר קדאפי כי הוא עדיין מוכן להפסקת אש מול הברית הצפון-אטלנטית, אך איש אינו ייאלץ אותו לעזוב את ארצו.

 

"לא ניתן לכבד הסכם הפסקת אש במעמד צד אחד בלבד", הבהיר. "אנחנו היינו הראשונים להציע הפסקת אש ואנו היינו הראשונים לקבלה, אך כוחות נאט"ו הצלבנים לא הפסיקו. אני לא עוזב את ארצי, איש אינו יכול לאלץ אותי לעזוב את ארצי ואיש אינו יכול לומר לי שלא להילחם עבורה".

 

קדאפי אף קרא במהלך נאומו למלחמה עם איטליה, ואמר שאינו יכול למנוע מלחמה כזו מכיוון שאזרחי לוב הם שרוצים בה. "אנחנו במלחמה עם איטליה כי האיטלקים הורגים את הילדים שלנו. הם הורגים אותם עכשיו ב-2011 כפי שהרגו אותם ב-1911. לכן אני לא יכול למנוע מהאזרחים בלוב להגן על עצמם ולתקוף את שטח האויב".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x