שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עולם

קרינה "פי 10 מיליון מהרגיל" באחד הכורים ביפן

הפחד האטומי גובר: עובדים בכור מספר 2 בפוקושימה פונו, ראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגה אטומית מזהיר: מצב החירום עלול להימשך עוד חודשים

סוכנויות הידיעות 10:0727.03.11

התקשורת העולמית היתה עסוקה יותר בשבוע האחרון במלחמה בלוב   ובהתקוממות בסוריה, אבל מצב החירום הגרעיני ביפן לא הולך לשום מקום. הבוקר (יום א') נראה שהוא רק מתגבר: עובדים בכור מספר 2 בפוקושימה פונו, לאחר שקרינה בכמות הגבוהה "פי 10 מיליון מהרגיל" נמצאה במים הנמצאים

בחלק ממנו.

 

החברה המפעילה את הכורים שניזוקו ברעש האדמה האדיר לפני יותר משבועיים, חברת החשמל של טוקיו (TEPCO), הודיעה על איתור רמות הקרינה הגבוהות במיוחד. כן נמסר על פינוי העובדים ממתקן הטורבינה, כדי למנוע מהם המשך חשיפה לקרינה המסוכנת.

 

התקלות במתחם ששת הכורים בפוקושימה, שאחרי הרעש פסקה למעשה מערכת הקירור שלו, הובילו לבהלה עולמית. רמות גבוהות ואף מסוכנות של קרינה נמדדו בסביבתו, במי הים באזור, במוצרי מזון וגם במי השתייה בטוקיו.

  

בינתיים, הזהיר ראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א), היפני יוקיה אמנו, כי מצב החירום הגרעיני עלול להימשך שבועות, ואף חודשים.

  

"זו תאונה חמורה מאוד לפי כל הסטנדרטים", הוא אמר לניו יורק טיימס, "וזה לא נגמר". אמנו, שביקר ביפן בשבוע שעבר, ציין כי הרשויות עדיין אינן בטוחות אם ליבות הכורים והדלק כוסו במים שנדרשים כדי לקררם.

  

למרות שהבחין ב"סימנים חיוביים" עם השבתו החלקית של הזרם החשמלי לכורים, אמנו הדגיש: "דרושים עוד מאמצים לשים קץ לתקלה". עם זאת, הוא ביקש שלא למתוח ביקורת על הממשלה בטוקיו.

  

אמש יצאה ליפן משלחת ישראלית לסיוע לנפגעי הרעש והצונאמי שבא בעקבותיו, שזרע הרס אדיר והוביל למותם של יותר מ-27 אלף איש. אנשי פיקוד העורף ונציגי משרד החוץ המריאו בשני מטוסים מבסיס חיל האוויר בנבטים, כשעל המטוס 50 רופאים, 62 טון ציוד רפואי, ועוד 18 טון ציוד סיוע, הכולל כ-10,000 מעילים, 6,000 שמיכות, 8,000 זוגות כפפות ו-150 יחידות של שירותים ניידים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x