תוצאות משאל

רומן אברמוביץ' כבר לא בשלישייה הראשונה של עשירי רוסיה

מגזין פינאנס יפרסם בשבוע הבא את דירוג עשירי רוסיה ל-2010, שהיקף ההון שלהם מתחיל להתקרב לשיאים של לפני המשבר. היקף ההון של עשרת עשירי רוסיה: 182 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות 15:4009.02.11
היקף ההון של עשירי רוסיה חוזר לאיטו לשיאים שנרשמו לפני פרוץ המשבר בעולמי. כך עולה מהדירוג של מגזין פינאנס שעתיד להתפרסם בשבוע הבא. המגזין הודיע כי יחשוף את שמו של האדם העשיר ביותר ברוסיה רק ביום שני הבא, אך הסכים למסור כי הבעלים של קבוצת הכדורגל של צ'לסי רומן אברמוביץ' כבר לא מדורג בשלישייה המובילה.

 

בשנה שעברה ולדימיר ליסין דורג במקום הראשון. ליסין הוא הבעלים האנונימי יחסית של מפעל הפלדה NLMK. מיכאיל פרוחורוב דורג במקום השני, בעוד שאברמוביץ, שהונו מוערך ב-17 מיליארד דולר דורג במקום השלישי. סולימן קרימוב עם הון של 14.5 מיליארד דולר, הבעלים של אלפא גרופ מיכאיל פרידמן עם 14.3 מיליארד דולר ואולג דריפסקה שמחזיק בבעלות על רוסאל, דורגו אחרי אברמוביץ'.

 

המגזין דיווח כי סך ההון של 10 אנשי העסקים העשירים ביותר ברוסיה עלה ל-182 מיליארד דולר ב-2010, אף שעדיין מדובר בירידה ביחס לשיא של 221 מיליארד דולר שנרשם ב-2007.

 

המגזין, שמדרג את 500 עשירי המדינה, מסר כי הסיבה לעליית ההון נבעה מהדינמיקה הבריאה בשוק ההון הרוסי במחצית השנייה של שנה עברה, שגשוג בשוק הפיננסי על רקע הלוואות של חברות לצרכי רכישות. הדירוג מכסה אנשים עם הון של יותר מ-160 מיליון דולר. ב-2010 היו 114 רוסים עם הון של יותר ממיליארד דולר, בהשוואה ל-101 לפני המשבר.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x