שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

הממשל האמריקאי תובע את BP על דליפת הנפט במפרץ מקסיקו

משרד המשפטים תובע את החברה על הפרת חוקי הגנת הסביבה באסון האקולוגי חסר התקדים וידרוש שתישא בהוצאות הנזקים והשיקום

סוכנויות הידיעות 22:2015.12.10
משרד המשפטים האמריקאי תבע את BP ועוד ארבע חברות נוספות על דליפת הנפט במפרץ מקסיקו, וטען שהן הפרו חוקי הגנת הסביבה בדליפת הנפט הגדולה ביותר בהיסטוריה של ארה"ב.

 

התביעה האזרחית, שהוגשה היום (ד') בבית המשפט המחוזי בניו-אורלינס, היא התביעה הראשונה שהגיש הממשל עקב
דליפת הנפט שנגרמה על ידי פיצוץ באסדת הקידוח באפריל. החקירה האזרחית של משרד המשפטים נמשכת, כמו גם החקירה לגבי אישומים פליליים אפשריים.

 

משרד המשפטים תובע פיצויים תחת חוק המים הנקיים וכן תובע שארבעת הנתבעות יוכרזו כאחראיות לפי חוק זיהום נפט לגבי כל הוצאות הניקוי והנזק שנגרם על ידי הדליפה, כולל נזק לסביבה, כך מסר משרד המשפטים בהודעה לסוכנויות הידיעות. סכום התביעה לא ננקב.

 

"אנו מתכוונים להוכיח שהנתבעות אחראיות להוצאות הניקוי והשיקום שהוציא הממשל, להפסדים הכלכליים והנזק הסביבתי", מסר התובע הכללי אריק הולדר בהודעה לעיתונות.

 

בנוסף ל-BP הלונדונית, הבעלים של באר הנפט, הנתבעות כוללות חברת טראנסאושן (Transocean),שבבעלותה אסדת הקידוח, אנאדרקו פטרוליום (Anadarko Petroleum) ומואקס אופשור (MOEX Offshore).

 

חברת הביטוח של BP, חברת הביטוח האוסטרלית QBE גם כן נכללה בתביעה כנתבעת, למרות שתוכל להימצא אחראית אך ורק לסכום הכיסוי של חברות הביטוח לפי חוק זיהום נפט ואינה נתבעת על בסיס חוק המים הנקיים.

 

התביעה טוענת שהופרו תקנות בטיחות פדרליות אשר גרמו או תרמו לדליפת הנפט שהחלה כאשר פיצוץ ובעקבותיו שריפה, הרסו את אסדת הקידוח במפרץ מקסיקו.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x