$
בשולי החדשות

2.3 מיליון בריטים טרם פרעו את חובות הכריסמס שעבר

מחקר שפורסם ב"סאנדיי טלגרף" מצא כי המשבר הכלכלי הפך את קוני חג המולד בבריטניה לזהירים יותר, אך עדיין אחד מכל שבעה מהם לוקח הלוואה כדי לממן את קניות עונת החגים. המבזבזים הראשיים: צעירים בני 25–34

סוכנויות הידיעות 23:3822.11.10

בשעה שקונים רבים בבריטניה נערכים לשבועיים של הקניות העמוסות ביותר בלוח השנה, מחקר חדש שהתפרסם מגלה כי 2.3 מיליון לקוחות בריטים טרם סיימו לשלם על קניות עונת החגים מהשנה שעברה - כך מדווח "הסאנדיי טלגרף".

 

לפי הדיווח, אחד מכל שבעה בריטים לקח הלוואות כדי לממן את

קניות חג המולד שלו, מה שמקביל ל־6.9 מיליון בני אדם - שליש מתוכם עדיין משלמים את חשבונות האשראי עד היום, רגע לפני פתיחת עונת קדחת הקניות של 2010.

 

יודגש כי מספר זה נמוך באופן משמעותי מ־4.5 מיליון הלקוחות שב־2009 עדיין שילמו על קניות חג המולד שלהם מ־2008, עם פרוץ המשבר הכלכלי הגלובלי. אחת הסיבות המרכזיות לירידה במספר היא העובדה שדאגה מאבטלה ומעיקולים עודדה את הצרכנים להתנהל באופן שקול יותר, בעיקר בכל הנוגע ללקיחת הלוואות. כמו כן, שיעורי הריבית הנמוכים בבריטניה - שהורדו כתגובה למשבר ונועדו לעודד צריכה - אפשרו למשקי בית רבים לשמור בצד יותר מזומן ולפרוע חובות אשראי והלוואות.

 

קלייר פרנסיס, מאתר הצרכנות הפרטית Moneysupermarket.com, אמרה ל"סאנדיי טלגרף" כי "מצב הרוח של אזרחי בריטניה עשה סיבוב פרסה מלא במהלך השנתיים האחרונות, כך שכיום אנשים רבים פשוט מפחדים לקחת הלוואות או לשלם בכרטיסי אשראי עבור הקניות שהם עורכים בתקופת החגים". עם זאת, היא הזהירה כי "למרות התחושה שיותר אנשים מחליטים לצמצם את הבזבוזים, מדאיג לראות כמה אנשים עדיין משלמים על קניות חג המולד מהשנה שעברה".

 

לפי המחקר שערכה קבוצת קונסומר אינטליג'נס, 55% מהצרכנים בבריטניה ישלמו על הקניות שלהם בכרטיסי אשראי, ו־3% אף ייקחו הלוואות כדי לממן אותן. כמו כן, אחד מכל ארבעה אמר כי הוא ישתמש בחסכונותיו האישיים כדי לממן את הקניות. מבין אלה שייכנסו לחובות, קבוצת הגיל של בין 25 ל־34 נמצאת בסיכון הגדול ביותר להיכנס לחובות, כאשר 24% מהם הודו כי הם מוכנים להיכנס למינוס כדי לממן את הקניות.

 

עוד עולה מהמחקר, כי הזמן הממוצע הנדרש לכיסוי חובות של קניות חג המולד בבריטניה עומד על חמישה חודשים, כאשר 21.6% פורעים את חובותיהם כבר בתוך חודש וחצי.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x