$
תעשייה ופיננסים

הבעלים של ברגר קינג מחפשים קונה; במגעים מול קרנות השקעות

חברת ההשקעות הבריטית 3i גרופ הביעה עניין ברכישה. לברגר קינג שווי שוק של כ-2.26 מיליארד דולר, והיא מפעילה יותר מ-12 אלף מסעדות ביותר מ-75 מדינות

סוכנויות הידיעות 13:1101.09.10

ברגר קינג הולדינס מנהלת שיחות עם קרנות השקעות בשבועות האחרונים בנוגע לאפשרות למכור את רשת ההמבורגרים השנייה בגודלה בעולם. סטטוס השיחות אינו ברור, אך חברה אחת שהביעה עניין ברכישה היא 3i גרופ, חברת השקעות בריטית, לדברי המקורות. לא ידוע אם השיחות יובילו למכירה.

 

ברגר
קינג היא חברה ציבורית מאז 2006, אך היא כבר עברה בין ידיהן של קרנות השקעות פרטיות. ב-2002 קבוצה בראשות TPG קפיטל, ביין קפיטל וגולדמן זאקס קפיטל פרטנרס רכשה את החברה תמורת כ-1.5 מיליארד דולר מדיאג'או, שעדיין מחזיקה ב-32% מברגר קינג ויש לה נציגות משמעותית בדירקטוריון החברה.

 

כיום לברגר קינג שווי שוק של כ-2.26 מיליארד דולר, והיא מפעילה יותר מ-12 אלף מסעדות ביותר מ-75 מדינות ברחבי העולם. מניות ברגר קינג נסגרו אתמול ב-16.45 דולר בבורסת ניו יורק - ירידה של 1.91%. המניות הגיעו השנה לשיא של 22.06 דולר באפריל.

 

דוברת מטעם ברגר קינג סירבה להגיב. לא ניתן היה לקבל תגובה מ-3i.

 

עם החברות בתיק ההשקעות של 3i נמנות קמעונאית ההלבשה התחתונה היוקרתית אג'נט פרובוקאטור, יצרנית המיצים המשקאות הקלים האירופית רפרסקו ורשת מסעדות ליטל שיפ בסין.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x