$
בשולי החדשות

למכירה: חציל טורקי כתום ב-1,000 דולר לארגז

סות'ביס יציע למכירה אוסף גידולים מיוחדים למטרות צדקה, במסגרת אירועי "אמנות החקלאות" במנהטן

סוכנויות הידיעות 18:4214.08.10

בית המכירות הפומביות סות'ביס, הידוע בהיצע הייחודי שלו בתחום האמנות והתכשיטים, מתכוון להציע ללקוחותיו קולקציה מיוחדת במינה של ירקות אמיתיים: לא מדובר בירקות רגילים שאפשר לקנות במרכולים ובשווקים, אלא במינים נדירים כמו חציל טורקי כתום, דלעת־בננה ורודה וחסת לשון האייל.

מחירו של ארגז עמוס בכל טוב החקלאות האורגנית יתחיל ב־1,000 דולר.

 

"הוול סטריט ג'ורנל" מדווח כי מדובר בירקות שהם בחלקם נכסים משפחתיים הגדלים במשקים קטנים זה עשרות שנים. הם יוצעו למכירה ב־23 בספטמבר במסגרת אירועי "אמנות החקלאות" במנהטן. מדובר באירוע ראשון מסוגו אשר חלק מהכנסותיו יועברו לצדקה. לפני המכירה תיערך ארוחת גאלה בניצוחם של שפים מובילים בניו יורק. בסות'ביס מציינים כי כל הירקות הם אורגניים, מה שהופך אותם ליותר מבוקשים. "אני מרגיש בר־מזל להיות חקלאי המשתמש רק בטכנולוגיות אורגניות", אומר ארליך מקנרו, אחד המשתתפים במכירה, שיציג את החציל הכתום. "אני שמח שאבי עבר לשיטה לפני שנים רבות", הוא מוסיף.

 

בבית המכירות הפומביות מעריכים כי בין הרוכשים ייכללו שפים בעלי שם עולמי ואמנים העושים שימוש בירקות ביצירותיהם. הכנסות המכירה יועברו לפרויקט גרואו ניו יורק סיטי, יוזמה המסייעת למהגרים לעבור הסבה לחקלאות, וכן לסילביה סנטר, תוכנית המלמדת ילדים תזונה נכונה.

 

מגדלים מסבירים שלירקות אורגניים ולזני מקור טעם ומראה שונים מאשר לגידולים שעברו השבחה. עם זאת, היבול מאוד לא יציב והיקפיו משתנים בשיעור ניכר משנה לשנה. אחד המגדלים המשתתפים במכירה סיפר שרק 25% מזרעי העגבניות שזרע נבטו, בעוד שיעור הנביטה הרגיל עומד על כ־95%. במקביל למכירה הפומבית ניתן יהיה לרכוש מוצרים זולים יותר, כמו חסת לשון האייל האדום, בשלושה דולרים לראש. המגדל, ג'ון גורזינסקי, מבטיח שמדובר בעלים מיוחדים במינם המשדרגים כל סלט. לצערו, עם זאת, מדובר בצמח עדין הנדבק בקלות במחלות וקשה להובלה מסחרית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x