שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

מהם 10 הרחובות היקרים ביותר בעולם

רחוב המגורים היקר ביותר בעולם הוא הכביש המתפתל סביב פסגת ויקטוריה בהונג קונג. תמורת נכס שם תיאלצו להיפרד מ-70 אלף דולר למ"ר. ואיפה מדורגת השדרה החמישית בניו יורק?

סוכנויות הידיעות 21:2826.07.10

מספר המיליונרים בסין צפוי לעקוף את אלה שבארה"ב בשנת 2013, אבל במה שקשור לשכונות היקרות בעולם, המזרח כבר מוביל.

 

Severn Road בהונג קונג הוא רחוב המגורים היקר ביותר בעולם, כך לפי הסקר השנתי השלישי של אזורי המיקוד היקרים ביותר של "פייננשל ניוז". תמורת 70 אלף דולר ניתן לרכוש מ"ר אחד בלבד ברחוב. Severn Road, המתפתל סביב פסגת ויקטוריה, תפס את המקום של שדרת Princesse Grace במונטה קרלו, שדורגה בשנה שעברה במקום הראשון, זאת לאחר שמחירי הנדל"ן במונקו המשיכו לרדת עקב האיום למיתון עולמי נוסף.

 

במקומות אחרים בעולם מחירי הנדל"ן האולטרה-יוקרתי מדשדשים. בממוצע, במהלך 12 החודשים האחרונים נמחקו 15% משווי הרחובות היקרים בעולם. המחירים בחלק מהרחובות ירדו כמעט במחצית. לשם השוואה, הייתה עלייה של כ-15% במחירי הנדל"ן הרגיל בלונדון ובניו יורק במשך אותה התקופה, כיוון שנבטי ההתאוששות עודדו את המשקיעים להיכנס לקצה הנמוך של השוק.

 

המחירים בשדרות Princesse Grace במונקו ירדו כמעט במחצית מ-120 אלף דולר למ"ר בשנה שעברה ל-65 אלף דולר. Severn Road ו-Ostozhenka במוסקבה הם הרחובות היחידים שחלה בהם עלייה במחירי נדל"ן היוקרה.

 

הירידה השנייה בגודלה בערך הנדל"ן היא ב-Chemin de Saint Hospice, ב-Cap Ferrat שבריביירה הצרפתית, שם מחירי נדל"ן היוקרה ירדו מ-100 אלף דולר למ"ר ל-55 אלף דולר.

 

רשימת הרחובות היקרים ביותר

 

1. Severn Road ,The Peak, הונג קונג

70 אלף דולר למ"ר

שינוי בערך: 72%+

 

עליית המחירים ב-Severn Road, שדורג במקום השמיני ברשימה בשנה שעברה, ממחישה את מעבר ההון המתמשך ממערב למזרח. בפסגת ויקטוריה, מעל רובע העסקים של הונג קונג, ניתן לרכוש נדל"ן בלא פחות מ-70 אלף דולר למ"ר. שוק הדיור המקומי נמנה עם השווקים התנודתיים בעולם, אך שוויו זינק לאחר שצנח ב-40% בתחילת המשבר.

 

מבט על העיר הונג קונג מה-Severn Road מבט על העיר הונג קונג מה-Severn Road צילום: shutterstock

 

2. Kensington Palace Gardens, לונדון

65 אלף דולר למ"ר

שינוי בערך: אין שינוי

 

הרחוב הפרטי במערב לונדון, המכונה "שורת המיליארדרים" שמר על ערכו בשנה האחרונה. יחד עם שגרירויות רבות, Kensington Palace Gardens הוא ביתו של איל הפלדה ההודי לאקשמי מיטאל ושל המייסד-השותף של קרן הגידור GLG פרטנרס נועם גוטסמן.

 

Kensington Palace Gardens Kensington Palace Gardens צילום: בלומברג

 

2. השדרה החמישית, ניו יורק

65 אלף דולר למ"ר

שינוי בערך: 10%-

 

המחירים בקצה הנמוך של השדרה החמישית, החולקת את המקום השני עם קנסינגטון פאלאס גארדנס, נמצאים תחת לחץ. לפי סוכנות הנדל"ן המקומית, סטריבלינג אנד אסושייאטס, המכירה היקרה ביותר בחצי השנה האחרונה הייתה של פנטהאוז הצופה לסנטרל פארק, שנמכר ב-75 אלף דולר למ"ר. עם זאת, דיירים רבים אינם מעוניינים למכור, מחשש להפסדים.

 

השדרה החמישית בניו יורק השדרה החמישית בניו יורק צילום: shutterstock

 

4. שדרת Princesse Grace, מונקו

64 אלף דולר למ"ר

שינוי בשויו: 45%-

 

שדרת Princesse Grace ירדה מהמקום הראשון בשנה שעברה למקום הרביעי, זאת בשל הביקוש החלש שפגע בשדרה. לדברי סוכן נדל"ן מקומי, "השוק עצר במסלולו ואין שום דבר חדש. אני צופה שנה שקטה למדי בניסיון למכור את הנדל"ן הקיים". לדבריו, הקונים יכולים לצפות להנחה של עד 25% לדירות עם אחד מהנופים המרהיבים בעולם.

 

מונקו מונקו צילום: shutterstock

 

5. Chemin de Saint-Hospice, קאפ פרה, צרפת

55 אלף דולר למ"ר

שינוי בשוי: 45%-

 

Chemin de Saint-Hospice, המתפתלת סביב חצי האי קאפ פרה ממזרח לניס, ירדה מהמקום השני בשנה שעברה. בשתי המכירות האחרונות ברחוב היו הנחות משמעותיות. עבור נדל"ן ברחוב תיאלצו להיפרד מ-55 אלף דולר למ"ר, אבל אל תצפו למכירות תכופות - יש רק 15 בתים.

 

Chemin de Saint-Hospice, קאפ פרה Chemin de Saint-Hospice, קאפ פרה

 

6. Rue Bellot, ז'נבה

45 אלף דולר למ"ר

חדש ברשימה

 

מחירי הנדל"ן ברחוב היקר ביותר בשוויץ עומדים על 45 אלף דולר למ"ר. סוכני נדל"ן מקומיים סבורים כי הזינוק בערך הדירות נבע ממעבר של מיליונרים לשוויץ, במיוחד ממדינות כמו בריטניה, שבהן הממשלות מעלות את שיעורי המס לעשירים. הצמיחה בנכסי יוקרה צפויה להגיע השנה ל-3% בלבד, זאת לעומת 5% בדרך כלל.

 

מיליונרים בריטים מעדיפים את ז'נבה מיליונרים בריטים מעדיפים את ז'נבה צילום: shutterstock

 

7. Via Romazzino, פורטו סרבו, סרדיניה

42 אלף דולר למ"ר

אין שינוי

 

Via Romazzino, הרחוב היקר באיטליה הנמצא באתר הנופש האקסקלוסיבי פורטו סרבו, שמר על ערכו השנה כיעד לנופש של חלק מהאנשים העשירים במדינה. אלישר אוסמנוב, אוליגרך רוסי והבעלים של מועדון הכדורגל ארסנל, מתגורר שם. תצפו לשלם עד 50 אלף דולר למ"ר לנופים הטובים ביותר על קו המים.

 

פורטו סרבו, סרדיניה פורטו סרבו, סרדיניה צילום: shutterstock

 

8. אוסטוז'נקה, מוסקבה

40 אלף דולר למ"ר

שינוי בערך: 14%+

 

רחוב Ostozhenka טיפס שלב אחד מהמקום התשיעי בשנה שעברה. רבים מעשירי רוסיה מחזיקים דירות ברחוב, אשר יחד עם שדרת Butikovsky ושדרת Khilkov מהווה את ה"מייל המוזהב" של מוסקבה. לדברי סוכנת מקומית, ההצעה היקרה ביותר השנה היתה ל-50 אלף דולר למ"ר לפרויקט בנייה חדש - פנטהאוז צנוע של 400 מ"ר הנמצא מול הקרמלין.

 

רחוב Ostozhenka רחוב Ostozhenka צילום: shutterstock

 

9.  Avenue Montaigne, פריז

32 אלף דולר למ"ר

שינוי בערך: 40%-

 

שדרת Montaigne בפריז רשמה את אחת הירידות התלולות ביותר ברשימה השנה, כיוון שהיורו החזק דחה קונים צרפתים וקונים זרים. הרחוב ברובע השמיני גובל במעונו הרשמי של הנשיא ניקולא סרקוזי והוא חלק ממשולש הזהב בעיר, הכולל את שדרות שאנז-אליזה ואת שדרות ג'ורג' ה-5.

 

בית בשדרת Montaigne בית בשדרת Montaigne צילום: אי פי אי

 

10. Wolseley Road, פוינט פייפר, סידני, אוסטרליה

28 אלף דולר למ"ר

אין שינוי

 

הכלכלה האיתנה של אוסטרליה והמטבע המקומי החזק סייעו לנכסים בוולסלי רוד לשמור על ערכם. עם זאת, סוכנים מקומיים אומרים שחלה האטה במספר העסקאות, וכי היה מספר קטן של מכירות ראויות לציון ברחוב ב-12 החודשים האחרונים. בתחילת השנה היזם אנדרו בנק העמיד למכירה את הנכס שלו, וילה ונטו הפונה לנמל בפוינט פייפר, במחיר מבוקש של 53 מיליון דולר.

 

Wolseley Road, סידני Wolseley Road, סידני

 

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x