$
חברה וסביבה

בריטיש פטרוליום תשלם פיצויים גם אם תפשוט את הרגל

עד כה הוציאה חברת הנפט הבריטית יותר מ-1.4 מיליארד דולר כדי לנסות לעצור את דליפת הנפט במפרץ מקסיקו. 200 תביעות כבר הוגשו נגדה

בלומברג 10:4615.06.10

חברת הנפט  בריטיש פטרוליום BP, שהאחריות המשפטית הפוטנציאלית שלה לדליפת הנפט במפרץ מקסיקו גרמה לאנליסטים ולמחוקקים להעלות את האפשרות כי תיקלע לפשיטת רגל, ככל הנראה לא תצליח להימנע מתשלום התביעות באמצעות בקשה להגנת בית המשפט, כך על פי מומחים בתחום.

 

הדליפה,

הקשה ביותר בהיסטוריה של ארצות הברית, מאיימת על החיות, הדייג והתיירות בחמש מדינות. BP הוציאה יותר מ-1.43 מיליארד דולר בניסיונות לעצור את הדליפה, לנקות את האזור ולפצות את התושבים והעסקים המקומיים מאז ההתפוצצות ב-20 באפריל של אסדת קידוח הנפט.

 

חברת הנפט הבריטית עומדת בפני יותר מ-200 תביעות. בנוסף, על פי דו"ח של קרדיט סוויס מתחילת החודש האחריות של BP כוללת 37 מיליארד דולר בניקוי והוצאות משפטיות פוטנציאליות.

 

בעוד שהכרזה על פשיטת רגל בארצות הברית עשויה לבלום חלק מהתביעות, היא לא תאפשר לחברה להימנע מתשלום על פעולות הניקוי ותיקון הנזקים. "רוב הסיכויים שהתביעות לא יהיו גדולות, כך שלחברה לא תהיה ברירה אלא לשלם את התביעות במלואן", מסביר עורך דין המתמחה בפשיטות רגל. "התביעות הנוגעות לנזק לסביבה ותביעות נוספות ישרדו פשיטת רגל כך שהחברה תהיה חייבת לשלם אותן".

 

BP עצמה מסרה כי אין בכוונתה לבקש את הגנת בית המשפט. "אנחנו מכחישים מכל וכל את השמועות הללו", הודיע דיויד ניקולס, דובר החברה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x