$
המזרח התיכון

הרשות הפלסטינית יוצאת בקמפיין נגד מוצרי ההתנחלויות

שר הכלכלה של הרשות הודיע כי החל מהיום יחל מסע "מבית לבית" כדי להסביר לתושבים את החשיבות בהחרמת מוצרים מההתנחלויות

דורון פסקין 08:5618.05.10
שלב חדש במאבק של הרשות הפלסטינית כנגד המוצרים מההתנחלויות. שר הכלכלה של הרשות חסן אבו ליבדה הודיע אתמול (ב') במסיבת עיתונאים מיוחדת כי החל מהיום (ג') יחל מסע "מבית לבית" כדי להסביר לתושבים את החשיבות בהחרמת מוצרים מההתנחלויות.

 

השר הפלסטיני מסר כי המסע כולל
3,000 מתנדבים שיחלקו לכל בית בגדה המערבית חוברת ובה פירוט 500 מוצרים המיוצרים בהתנחלויות. ד"ר אבו ליבדה מסר כי החוברת הזו היא החלק הראשון מתוך מדריך שלם עליו עמלה הרשות הפלסטינית בימים אלה כחלק מהמאבק במוצרי ההתנחלויות.

 

השר הפלסטיני הצהיר, כי החרמת מוצרי ההתנחלויות היא "רצינית" ונועדה ליצור מיזוג בין הפוליטיקה לבין המציאות. לדבריו, השוק הפלסטיני מוצף במוצרים ישראלים. הוא הסביר כי הייצוא הישראלי לשוק הפלסטיני עומד על 3 מיליארד דולר בחודש בעוד הפלסטינים מייצאים לישראל מוצרים בשווי של 250 מיליון דולר בשנה. לטענתו, ישראל מפירה את הסכמי אוסלו והפרוטוקולים המסחריים הנלווים להם, מאחר שהיא מונעת כניסה חופשית של מוצרים פלסטינים לשטחה.

 

אבו ליבדה ציין, כי "ההתנחלויות הן מכשול לשלום" והוסיף כי לפי נתונים שבידי הרשות הפלסטינית שווי מוצרי ההתנחלויות בשוק הפלסטיני נאמד בכ-200 מיליון דולר. משמעות הדבר, כך לפי השר הפלסטיני, כי הצרכנים הפלסטינים שותפים לרווחת המתנחלים. הוא הדגיש גם כי החרמת המוצרים מההתנחלויות תסייע לתעשייה הפלסטינית ולהגברת התעסוקה.

 

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x