$
בשולי החדשות

אמא יקרה לי: מיהן 10 האמהות העשירות בעולם?

רק 70 אמהות ברחבי העולם נחשבות למיליארדריות, ורק שבע מתוכן בנו את ההון שלהן במו ידיהן. מגזין פורבס מדרג

סוכנויות הידיעות 22:3005.05.10

רק 70 אמהות ברחבי העולם נחשבות למיליארדריות, ורק שבע מתוכן בנו את ההון שלהן במו ידיהן. שאר הנשים המיליארדריות ירשו את הכסף מאבותיהן או מבעליהן. בהשוואה, רשימת המיליארדרים של העולם מורכבת מ-555 אבות שצברו הון בכוחות עצמם. המגזין פורבס ערך רשימה של האמהות העשירות בעולם והנה היא לפניכם.

 

1. האישה והאם העשירה בעולם היא כריסטי וולטון, בת ה-55 ואם לילד אחד. הונה מוערך ב-22.5 מיליארד דולר, אותו ירשה מבעלה ג'ון, בנו של מייסד וול מארט שנספה לאחר שמטוסו הפרטי התרסק בוויומינג ב-2005.

 

2. לילאן בטנקור, אלמנה+1 בת 87. הונה מעורך ב-20 מיליארד דולר. גם היא ירשה את הונה מאביה, מייסד ענקית הקוסמטיקה לוריאל. האם העשירה ביותר באירופה מסוכסכת עם ביתה היחידה, פרנסואיז שטוענת שצלם צרפתי מנצל את החברות שלו עם האם. בשנה שעברה הגישה הבת תלונה לחקור 1.4 מיליארד דולר במזומן ובמתנות שלילאן נתנה לצלם. בינתיים בית המשפט הורה לה לעבור בדיקה פסיכולוגית.

 

ג'יי קיי רולינג. בזכות הארי פוטר ג'יי קיי רולינג. בזכות הארי פוטר צילום: בלומברג

3. בירגיט ראוזינג. אלמנה בת 86 עם שלושה ילדים משבדיה. הונה מוערך ב-13 מיליארד דולר. ראוזינג ירשה את ענקית האריזה טטרה לאבל לאחר מותו של בעלה ב-2000. החברה מתמחה באחסון של נוזלים כגון מיצים וחלב. בריגיט נהנית מחיי הפנסיה שלה בשוויץ, והשאירה את ניהול העסק לילדיה.

 

4. סאביטרי ג'ינדל. אלמנה בת 60 + 9 מהודו. הון מוערך: 12.2 מיליארד דולר. בעלה המנוח ייסד את תאגיד הפלדה והאנרגיה ההודי O.P ג'ינדל. לאחר מותו בתאונת מסוק ב-2005 היא ירשה את מקומו ונחשבת כעת לאישה העשירה ביותר באסיה. ארבעה מבניה מנהלים חטיבות בחברה ואילו היא נבחרה למועצה בעיר הולדתה.

 

5. אביגיל ג'ונסון. בת 48, נשואה ואם ל-2 מארצות הברית. הון מוערך: 11.5 מיליארד דולר. מנהלת ביחד עם אביה את חברת פידליטי אינווסטמנטס, חברת ההשקעות הגדולה בארצות הברית, שנוסדה על ידי סבה. היא בעלת תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת הרווארד, וב-1988 הצטרפה לעסק המשפחתי. על פי ההערכות היא המועמדת המובילה להחליף את אביה בראש החברה בבוא היום.

 

אביגיל ג'ונסון אביגיל ג'ונסון צילום: בלומברג

 

6. סוזאן קלאטן. בת 47, נשואה + 3 מגרמניה. הון מוערך: 11.1 מיליארד דולר. יורשת חברת הרכב היוקרתית BMW. האם הנשואה הודתה בעבר כי ניהלה רומן עם אדם שפגשה בבר בבית מלון, שניסה מאוחר יותר לסחוט ממנה מיליוני דולרים. היא הסגירה את הסוחט המרצה היום עונש מאסר של 6 שנים.

 

סוזאן קלאטן סוזאן קלאטן צילום: בלומברג

7. איריס פונטבונה. אלמנה + 3 ילדים, מצ'ילה. הון מוערך: 11 מיליארד דולר. ירשה את הונה לאחר מות בעלה ב-2005. היא המטריארך של המשפחה השולטת בחברת Antofagasta, אחת מחברות הפלדה הגדולות בעולם, כשבנה משמש כיו"ר.

 

8. ג'קלין מארס. בת 71, גרושה + 3 מארצות הברית. הון מוערך: 11 מיליארד דולר. סבא שלה פרנק מארס החל לייצר שוקולדים כבר ב-1911 מהמטבח שלו בוושינגטון, והמציא את חטיפי ה-M&M's וסניקרס. ג'קלין ירשה את החברה לאחר מותו של אביה ב-1999, היא חולקת את הבעלות על החברה המגלגלת מכירות של 30 מיליארד דולר עם אחיה.

 

9. אן קוקס צ'יימברס. בת 90, גרושה + 3 מארצות הברית. הון מוערך: 10 מיליארד דולר. ביתו של מייסד תאגיד קוקס הכולל רשת כבלים, 17 עיתונים יומיים, 15 תחנות טלוויזיה, 86 תחנות רדיו, בית מכירות פומביות ואתר אינטרנט AutoTrader.com. הכנסות התאגיד עומדות על 15 מיליארד דולר.

 

10. שרלין דה קארוואלו הייניקן. בת 55, נשואה + 5, מהולנד. הון מוערך: 7 מיליארד דולר. לפני שמונה שנים היא ירשה מאביה המנוח 25% מאחת ממבשלות הבירה הגדולות בעולם, הייניקן. בעלת תואר במשפטים ומתגוררת עם בעלה הבנקאי וחמשת ילדיה בלונדון.

 

אמהות עשירות אחרות כוללות את רוזליה מרה, שבנוסף להיותה אם ל-2 ילדים, הקימה את רשת האופנה הספרדית זארה. ג'יי.קיי. רולינג, מחברת סדרת ספרי הפנטזיה הארי פוטר ואם לשלושה ילדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x