$
בשולי החדשות

"בנה ביתך": איך גרים האנשים הכי עשירים בעולם

המיליארדר ההודי מוקש אמבאני בונה למשפחתו גורד שחקים בן 27 קומות במומביי, הבריכה של לבייב מרוצפת באריחי זהב, לארי אליסון בנה בית בהשראת הקיסר היפני, ג'ורג' לוקאס בנה בביתו מוזיאון פרטי לסרטים שהפיק ורק וורן באפט מסתפק בבית הפשוט בן 5 חדרים שקנה לעצמו ב-1958 ב-31.5 אלף דולר

סוכנויות הידיעות 22:1013.03.10
וורן באפט, האיש השלישי בעושרו בעולם, מתגורר בבית אותו רכש בשנת 1958 תמורת 31.5 אלף דולר, כך פרסם בסוף השבוע המגזין "פורבס". ביתו של באפט, עשוי טיח אפור, ממוקם בעיר אומהה במדינת נברסקה. שטחו כ-557 מ"ר ויש בו 5 חדרים בלבד. הבית מכיל כל מה שאדם בגיל 79 זקוק לו, כולל מגרש למשחק כדור יד כדי להישאר בכושר. הפשטות של הבית, לדעת "פורבס", תואמת את פילוסופיית החיים של באפט עצמו.

 

"אם אתה לא מרגיש שתרצה להחזיק בנכס במשך 10 שנים אין טעם להחזיק בו אפילו 10 דקות", אומר באפט.

 

הבית של באפט. 5 חדרים בלבד הבית של באפט. 5 חדרים בלבד

 

אך ביתו של האורקל מאומהה הוא בגדר יוצא מן הכלל שרק מעיד על הכלל. יתר עמיתיו לרשימת עשירי העולם מתגוררים באחוזות מפוארות יותר. "גם בימים קשים, צניעות הוא מונח בעייתי בקרב עשירי העולם", נכתב במגזין.

 

בתור דוגמא מובא מייקל דל, בעל חברת המחשבים Dell, המדורג במקום 37 ברשימת "פורבס". שטח ביתו מגיע ל-3,066 מ"ר. שכניו בעיר אוסטין במדינת טקסס מכנים את הבית  מבצר, בשל החומות הגבוהות המקיפות אותו והאבטחה הסמויה שפזורה במגרש של 80 דונם המקיף אותו.

 

המבצר של מייקל דל המבצר של מייקל דל

 

דל לא שונה בהרבה מיתר עשירי העולם. מוקש אמבאני, מספר 4 בדירוג של פורבס, איש העסקים ההודי שעשה את הונו מנפט, גז ותעשיות כימיות, בונה למשפחתו גורד שחקים בן 27 קומות במומביי, ודרש מהאדריכל שכל קומה תיבדל מהאחרת, לא רק בתכנון הפנימי שלה אלא גם בחומרים ממנה היא עשויה.

 

מיליארדר הודי אחר, איל הפלדה לאקשמי מיטאל, שמדורג במקום ה-5 ברשימת עשירי העולם, מתגורר באחוזה מפוארת בקנסינגטון שבלונדון, עליה שילם ב-2004 120 מיליון דולר. האחוזה מתהדרת באבן שיש, שמקורה במחצבה ממנה הפיקו שיש עבור הטאג'-מאהל, בחמאם טורקי ובמגרש חניה ל-20 מכוניות.

 

בית מיוחד במינו שייך לאיש העסקים לב לבייב. הוא אומנם מדורג רק במקום ה-655  ברשימה, אך זוכה למקום של כבוד בדירוג בעלי הבתים המפוארים. בשנת 2008 רכש בעל השליטה בחברת אפריקה ישראל אחוזה בלונדון תמורת 65 מיליון דולר. לאחר שיפוצים נרחבים הוא דרש להניח אריחי זהב בבריכה ולבנות במקום קולנוע פרטי ומספרה.

 

האחוזה של לבייב. בריכה מוזהבת האחוזה של לבייב. בריכה מוזהבת

 

לארי אליסון, מייסד חברת אורקל המדורג 6 ברשימת העשירים, הוציא 200 מיליון דולר כדי להקים לעצמו כפר קטן הבנוי בהשראה יפנית עם 12 בתים על שטח של 93 דונם מול חופי האוקיאנוס השקט במליבו. הבית המרכזי בנוי בהשראת ארמון הקיסר היפני מן המאה ה-16 בעיר קיוטו שביפן. בנוסף מחזיק אליסון בנכס נוסף בקליפורניה, גם הוא מורכב מ-10 מבנים. 

 

על רקע זה, אחוזתו של ביל גייטס סמוך לסיאטל, אשר שטחה 6,132 מ"ר, נראית כמעת צנועה. יש בה "בסך הכל" בריכה עם מערכת סטריאו תת מימית, אולם התעמלות, חדר אוכל ל-24 איש ומעלית, עבור מי שמתקשה לטפס 84 מדרגות.

 

עוד בית מיוחד שייך לבמאי הקולנוע ג'ורג' לוקאס, אשר מדורג במקום ה-316 ברשימת "פורבס". מי שזכה לתהילת עולם בזכות סדרת הסרטים "מלחמת הכוכבים" שביים, בנה לעצמו בית עם אולפני הפקה ומחזיק בצוות מכבי אש פרטיים.

 

הבית של ג'ורג' לוקאס. מוגן משריפות הבית של ג'ורג' לוקאס. מוגן משריפות

 

מי שהתפשר על אחוזה לטובת קרבה לעבודה הוא דונלד טראמפ. הוא בחר להתגורר בפנטהאוס התופס את שלוש הקומות העליונות במגדל טראמפ שבשדירה החמישית במנהטן. הדירה משתרעת על שטח של 3,000 מ"ר, ומעוצבת בסגנון של לואי ה-14.

 

אחת האחוזות המפוארות והיפות ברשימת בתי המיליארדרים שייכת ללא ספק לאחוזת "הארץ המובטחת" (כך היא קוראת לה) של אופרה ווינפרי. שדרנית הטלוויזיה הפופולרית ביותר בארה"ב, המדורגת במקום ה-400 ברשימת עשירי העולם עם הון אישי של 2.4 מיליארד דולר, קנתה את האחוזה שבקליפורניה ב-2001 תמורת 50 מיליון דולר ושיפצה אותו לצרכיה. 

 

משדרת משיקגו אבל גרה בקליפורניה. ביתה של אופרה ווינפרי משדרת משיקגו אבל גרה בקליפורניה. ביתה של אופרה ווינפרי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x